«Львівводоканал» може повернути Львів до погодинної подачі води

Новини 09 Серпня, 2019 255

Ілюстрація: Vgorode.ua

Через здорожчання електроенергії

Як проінформували у «Львівводоканалі»  1 липня повноцінно запрацювала нова модель ринку електроенергії, в результаті чого відбулось подорожчання електроенергії для підприємств на 25%.

«Основна причина подорожчання  – встановлення нового тарифу на передачу електроенергії, який було збільшено з 6 до 37 копійок за кВт, тобто майже на 600%. Таким чином видатки нашого підприємства на електрику зросли на 3,5 млн./місяць, а тариф для споживача залишився незмінний – у Нацрегуляторі з якихось міркувань не включили водоканали у розрахунки. Перед нами та профільними структурами Львівської міської ради постає питання, яким чином перекрити цю різницю?» – коментує Дмитро Ванькович, директор підприємства

У водоканалі додають, що ця ситуація стала критичною для усієї галузі водопостачання, оскільки Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, регулює діяльність понад 100 водоканалів України. Але збільшивши тариф на електроенергію, регулятор не підняв тарифи на водопостачання та водовідведення. Через це тільки за липень водоканали понесли збитки у розмірі близько 200 млн. гривень.

Як повідомляється на сайті «Львівводоканалу», зазначені проблемні питання обговорили на  прес-конференції «Безперебійне водопостачання в Україні відміняється, або хто і навіщо доводить водоканали до банкрутства», яка відбулась 5 серпня в інформаційному агентстві «Укрінформ».

На заході були присутні: віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій, директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан,президент Асоціації «Теплокомуненерго» Арсентій Блащук.

«Ми хочемо попередити:  з 20 серпня деякі міста вимушені будуть перейти на погодинну подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ж ситуація не буде вирішена шляхом законодавчого корегування, водоканали будуть відключати від електропостачання. Припинення водопостачання та водовідведення матиме непередбачувані техногенні та екологічні наслідки для міст України», – відзначила  віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.

Асоціація «Укрводоканалекологія»  звернулася до прокуратури, Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Адміністрації Президента і Кабінету Міністрів з проханням терміново втрутитись в цю ситуацію.

Також, «Львівводоканал» закликає терміново оплатити рахунки за воду, щоб не допустити зупинки водопостачання.

«Улітку стрімко зросла кількість споживачів які невчасно оплачують за отримані послуги. У липні лише 44% львів’ян оплатили за воду, а заборгованість зросла до 54 мільйонів гривень. У випадку зростання заборгованості нам не вдасться розрахуватися з енергетиками, і підприємство ризикує бути відключеним  від енергоносіїв, а отже усі споживачі опиняться  без води», – інформує «Львівводоканал».

Коментарі

Позначки: , , ,