Львівський район складатиметься з 20-25 громад, – Козицький

Новини 26 Квітня, 2020 1 155

Максим Козицький

Голова Львівської ОДА хоче зберегти Яворівський район

Голова Львівської ОДА Максим Козицький запевнив, що підтримує збереження Яворівського району. Про це він заявив, перебуваючи з робочим візитом на Яворівщині, де оглянув інфраструктуру регіону, пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської ОДА.

“Ідея залишити Яворів центром окремої адміністративно-територіальної одиниці, я вважаю, добра. Сюди мав би увійти Яворівський та Мостиський райони, оскільки їхні території віддалені на понад 60 км від Львова, тут працює відразу кілька міжнародних пунктів пропуску. Саме тут дислокується найбільший у Європі Яворівський військовий полігон. Львівський район, і без Яворівського, складатиметься з 20-25 громад. Я думаю, специфіка цих регіо доволі різна, і буде мудро адмініструвати їх також окремо”, – пояснює голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

За його словами, відповідні пропозиції щодо формування Яворівського району як окремої одиниці адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня до уряду та профільного міністерства ЛОДА направить найближчими днями.

На території Яворівського та Мостиського районів наразі проживає близько 80 тисяч осіб. Наразі в Україні 490 районів. На Львівщині їх – 20, а має залишитися шість. Яворівський район міг би стати сьомим.

Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” №2653 від 20.12.2019. Це дає можливість Уряду прийняти необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад: вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади та до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважує Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад.

Коментарі

Позначки: , , , , , , ,