Львівський адвокат може сісти на 12 років за грати: шахрайства та незаконна легалізація майна

Новини 03 Червня, 2020 431

Фото: syla.news

Діяв зі спільниками, загальна сума збитків у провадженні понад 6,4 млн грн.

Прокурор Львівської області Ірина Діденко підписала підозру адвокату в організації шахрайства та легалізації майна.

Як пише “Четверта студія”, про це  Ірина Діденко повідомила на своїй сторінці у ФБ.

Як зазначається, за версією слідства, упродовж 2016 року адвокат організував систему з привласнення майна, що належить місту.

Схема полягала у створенні неіснуючих актів на право власності, датованих ще 1999 та 2000 роками, зокрема, на нежитлове приміщення площею 258,9 кв.м, що на вулиці Жовківській у м. Львові, вартістю понад 1,8 млн грн та земельної ділянки площею 50 соток на вулиці Біберовича, вартістю понад 4,5 млн грн. Насправді, вказане майно ніколи з власності міста не вибувало.

Після чого, у змові із двома знайомими, «призначали» їх керівниками фірми, на яку реєстрували майно.

Задля легалізації, відчужили земельну ділянку за 300 000 доларів США добросовісному набувачу, а приміщення, під видом благодійності, передали громадській організації задля подальшого відчуження вже від її імені.

Наразі, приміщення вдалося повернути до власності міста.

Загальна сума збитків у провадженні понад 6,4 млн грн.

“Зазначу, що один із учасників групи наприкінці минулого року засуджений. Він розкаявся та вирішив сприяти слідству. Тому прокурором з ним укладено угоду про визнання винуватості. Завдяки сприянню, а також здобутим додатковим фактам, на цей час вдалось зібрати достатньо доказів для притягнення до відповідальності і організатора – адвоката та ще одного співучасника. Адвокату інкриміную організацію підроблення документів, шахрайства в особливо великих розмірах та легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом. Співучаснику – виконання цих злочинів”, – зазначається у повідомленні.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,