Львівський мер шукає кладовище

Новини 25 Квітня, 2019 17

Сесія ЛМР, 25.04.19, фото 4studio

Львів готовий купити земельну ділянку для облаштування цвинтаря. Про це повідомив під час сесії міської ради Андрій Садовий після відповідного звернення депутатки від Української Галицької партії Юлії Гвоздович.

За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури, у Львові зараз діючим є Голосківське кладовище і потреба міста в нових ділянках для поховання є дуже гострою.

“Це важлива позиція, що ви підтримуєте будівництво крематорію та колумбарію. Дійсно є брак землі для наших кладовищ, тому ми звертаємось до тих, хто має бажання продати — місто готове такі земельні ділянки купити. Це має бути спільна справа депутатського корпусу і виконавчих органів влади”, – прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий депутатське звернення щодо збільшення земель міських кладовищ та можливості встановлення колумбарію чи крематорію у Львові.

Довідково: За попередніми дослідженнями фахівців, на земельній ділянці площею 0,24 га можна здійснити 1000 традиційних поховань або 12000 поховань урн з прахом. Як переконують фахівці, кремація не впливає на довкілля. Адже добовий обсяг оксиду вуглецю і двоокису азоту від однієї печі приблизно відповідають викидами 250 легкових автомобілів екологічного класу.

Загалом за 2018 рік в Україні кремацію було застосовано: Одеса — 14%, Київ — 65%, Харків — 65%.

Для порівняння: у США 1783 крематорії, в Італії — 206, в Німеччині — 160, в Чехії — 80, у Франції — 70. У Японії та Китаї кремації піддають 98% померлих, у Чехії — 95%, у Великобританії — 70%, в Німеччині — 60%

Коментарі

Позначки: , , , ,