Львівська ОВА змінила критерії визначення важливих підприємств для громад області

Новини 09 Липня, 2024 38

Для отримання можливості забронювати військовозобов’язаних працівників підприємства (установи, організації) визначаються Львівською ОВА критично важливими.

Про це пише Четверта студія з посиланням на пресслужбу ЛОВА.

Механізм визначення підприємств критично важливими встановлений Критеріями та Порядком, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року.

Так, вказаний порядок передбачає, що підприємства для отримання статусу критично важливого повинні підтверджувати відповідність критеріям. Уряд встановив сім таких критеріїв. Необхідна кількість підтверджених критеріїв залежить від сфери діяльності підприємства.

Один з визначених Урядом критеріїв сформульований так: «Підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади» (підпункт 4 пункту 2 згаданого порядку).  Вимоги щодо підтвердження відповідності саме цьому критерію встановлює Львівська ОВА шляхом затвердження власних критеріїв для підприємств Львівської області.

5 липня набули чинності нові критерії Львівської ОВА, які були затверджені розпорядженням від 28 червня 2024 №576/0/5-24ВА. Цим рішенням змінили критерії та уточнили перелік документів, які подають підприємства до Львівської ОВА. Серед ключових змін варто виділити такі:

– кількість критеріїв Львівської ОВА зменшилась з десяти до дев’яти. З переліку виключили два критерії, які стосувалися підприємств комунальної та державної форми власності, та додали один новий критерій щодо розміру середньої заробітної плати за останній календарний квартал, який повинен становити або перевищувати 17 750 грн.

– уточнили вимоги щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Кількість таких осіб повинна становити 5% та більше від загальної чисельності працівників на підприємстві, при цьому ВПО повинні продовжувати працювати на підприємстві станом на останній календарний квартал, що передує зверненню підприємства.

– для всіх підприємств встановили єдину вимогу, за якою здійснюється їх визначення важливими для територіальних громад Львівської області,  – відповідати не менше трьом критеріям, визначеним Львівською ОВА.

Дізнатися інформацію про порядок звернення підприємств до Львівської ОВА для їх визначення критично важливими можна за посиланням: Бронювання військовозобов’язаних працівників

Як повідомив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, останні тенденції на комісії по визнанні критичності засвідчують, що окремі галузі бізнесу починають виходити з тіні для забезпечення умов критичності. Перш за все зростає ОФІЦІЙНА середня заробітна плата. Суттєві зміни, до прикладу, маємо в транспортній галузі, де пропонована середня зп була 8 тис, натомість по більшості підприємств вже сьогодні маємо цифру понад 16 тис грн.

«Як наслідок, можна сказати, що економічне бронювання вже працює в нашій області. А останні економічні тенденції ми врахували внісши зміни у критерії визначення важливих підприємств для громад області.

Крім цього, зменшили значення для статусу критично важливості комунальної форми власності, оскільки під вказані критерії проходили не тільки дійсно критично важливі для громади і області заклади, а й комунальні інституції без жодного функціоналу», – повідомив Андрій Годик.

Коментарі

Позначки: , ,