Львівська облрада висловила обурення скандальним інтерв’ю Гордона з Гіркіним

Новини 02 Червня, 2020 111
СБУ спростувала слова Гордона. Фото: відкриті джерела.

СБУ спростувала слова Гордона. Фото: відкриті джерела.

Зеленського просять надати “відповідну політичну оцінку цьому ганебному явищу”

Львівська обласна рада прийняла сьогодні, 2 червня, заяву щодо скандального інтерв’ю українського журналіста Дмитра Гордона з міжнародним бойовиком-терористом Ігорем Гіркіним. Про це пише Четверта студія.

«Ми, депутати Львівської обласної ради, глибоко обурені інформаційною подією, котра сталася 19 травня 2020 року і сколихнула українську медіаспільноту та суспільство, зокрема, інтерв’ю, котре взяв український журналіст Дмитро Гордон у російського бойовика-терориста Ігоря Гіркіна”, – йдеться у документі.

Нагадаємо, що Ігор Гіркін є саме тією персоною,яка доклала максимум зусиль до незаконного вторгнення військ Російської Федерації на східні терени української держави навесні 2014 року, а також  він суттєво сприяв протиправній анексії українського Криму.Саме ця людина несе повну та беззастережну відповідальність за низку кривавих злочинів проти нашої держави: розстріл українських військовиків, сумнозвісне збиття пасажирського Боїнга малайзійських авіаліній, створення незаконних збройних формувань на території України.

“Вважаємо, що такий інформаційний акт є черговою ланкою в інформаційній війні, котру здійснює Кремль проти України ось уже сьомий рік поспіль, та покликаний внести черговий розбрат і хаос в українське суспільство. Більше того, ця інформаційна подія мала місце саме в час ушанування жертв депортації кримськотатарського народу сталінським режимом у 1944 році. Цинізм і блюзнірство такого підходу немає жодного виправдання та заслуговує на якнайширше осудження українською владою, суспільством і міжнародною спільнотою”, – переконані депутати обласної ради.

Вони наголосили на вкрай сумнівній, з моральної точки зору, поведінці громадянина України й начебто журналіста – Дмитра Гордона. Здійснений ним вчинок викликає суттєві сумніви щодо рівня його професійної компетентності та громадянської позиції. Адже розмова з чи не найбільшим ворогом української державності має, безперечно, аморальний характер та, безумовно,мусить знайти відповідну правову оцінку.

Керуючись нормами українського та міжнародного законодавства, а також логікою беззастережного захисту національних інтересів України, депутатський корпус Львівської обласної ради звертається до Генерального прокурора України з вимогою вжити невідкладних заходів, з можливим притягненням до кримінальної відповідальності, щодо юридичної оцінки інформаційного приводу, створеного Дмитром Гордоном як акт інформаційно-психологічної диверсії проти української держави; а всі матеріали згаданого інтерв’ю розглядати виключно як доказову базу для майбутнього судового слідства проти Ігоря Гіркіна в Україні та в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

“Крім того, закликаємо Президента України надати відповідну політичну оцінку цьому ганебному явищу та докласти максимум зусиль для недопущення в майбутньому подібних актів інформаційної агресії»,  – йдеться в заяві.

Коментарі

Позначки: , ,