Львівщина очолила антирейтинг нелегальних АЗС

Новини 26 Травня, 2025 117

У лідерах також Одеська та Київська області

Майже 60% усіх нелегальних АЗС* працюють у п’яти регіонах — Львівській, Одеській, Київській, Івано-Франківській та Дніпропетровській областях. Про це свідчать оновлені дані інтерактивної мапи PerevirAZS.info.

Про це пише Четверта студія.

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) оновила дані інтерактивного ресурсу PerevirAZS.info, до якого надходять скарги громадян про роботу АЗС із ознаками порушення чинного законодавства. Згідно з останніми даними на травень 2025 року, кількість АЗС з ознаками нелегальної діяльності в Україні становить 428 об’єктів.

Лідерами за кількістю нелегальних АЗС стали:

  • Львівська область — 87 АЗС (20 %)
  • Одеська область — 47 АЗС (11 %)
  • Київська область та м. Київ — 44 АЗС (10 %)
  • Івано-Франківська область — 34 АЗС (8 %)
  • Дніпропетровська область — 29 АЗС (7 %)

З 428 виявлених об’єктів понад 56% припадає лише на п’ять регіонів — це свідчить про хронічну регіональну концентрацію проблеми.

Попри зусилля держави, нелегальні АЗС продовжують функціонувати, підриваючи економіку, конкурентоспроможність легальних учасників ринку та створюючи загрозу для громадян і навколишньої інфраструктури.

Президент НАУ Ярослав Старовойтенко наголосив:

«У час повномасштабної війни легальні оператори паливного ринку працюють в умовах надзвичайних викликів. Компанії зазнають серйозних збитків: АЗС та нафтобази регулярно потрапляють під ракетні та дронові удари.
Попри це, вони продовжують стабільно працювати, сплачують податки в повному обсязі, забезпечують українців пальним — навіть у прифронтових регіонах — та поповнюють державний бюджет необхідними коштами. Крім того, ці підприємства активно підтримують сили оборони України — як і більшість відповідального бізнесу сьогодні

«Водночас тіньові гравці ринку реалізують контрафактне пальне, уникають оподаткування, виплачують зарплати “в конвертах” та грубо нехтують базовими нормами безпеки — як для працівників, так і для оточуючих. За рахунок цього вони пропонують пальне за цінами, подекуди нижчими за собівартість. Ця ситуація спотворює ринок, послаблює економіку і зменшує фінансові ресурси, необхідні для підтримки обороноздатності країни », – зазначив президент НАУ.

Нафтогазова Асоціація України передала до Державної податкової служби наявну інформацію щодо місць розташування АЗС із ознаками роботи із порушенням чинного законодавства.

Нелегальні АЗС мають або легалізувати свою діяльність, або залишити ринок. Лише так можна збільшити надходження до державного бюджету для фінансування оборонних сил та забезпечити безпеку громадян.

Деталі доступні на мапі: perevirAZS.info


Анти рейтинг регіонів України за кількістю нелегальних АЗС*

за даними інтерактивної мапи PerevirAZS.info

Область Кількість нелегальних АЗС* (травень 2025 )
Львівська 87
Одеська 47
М. Київ та Київська область 44
Івано-Франківська 34
Дніпропетровська 29
Черкаська 25
Рівненська 23
Миколаївська 22
Харківська 21
Чернівецька 19
Хмельницька 16
Вінницька 14
Кіровоградська 13
Тернопільська 10
Житомирська 8
Полтавська 5
Закарпатська 5
Чернігівська 4
Волинська 2
Запорізька 0
Херсонська 0
Всього 428


* Нелегальні АЗС – це об’єкти роздрібної торгівлі пальним, які мають ознаки роботи із порушенням чинного законодавства України такі як:

  • АЗС/АГЗП не надає фіскальний чек
  • Чек містить інформацію, що каса працює в тестовому режимі.
  • На АЗС/АГЗП відсутній куточок споживача, в якому має бути інформація про власника АЗС, ціни на пальне та документи про якість продукції.
  • АЗС/АГЗП розташовано з порушенням норм містобудівного законодавства
  • На АЗС/АГЗП відсутні засоби пожежогасіння
  • Торгівля паливом здійснюється з автоцистерн, каністр в гаражах, тощо.

Нафтогазова Асоціація України — галузеве об’єднання, що представляє інтереси найбільших гравців нафтогазового ринку. На сьогоднішній день до складу Асоціації входять найбільші оптові, роздрібні, видобуваючи, переробні підприємства, що представляють національний, міжнародний, приватний і державний бізнес, серед них: WOG, ОККО, AMIC Україна, SOCAR, KLO, UPG, Orlen, Паралель, Укргазвидобування та Укрнафта. Асоціація бере активну участь у розвитку законодавчої бази країни, моніторингу та вирішенні проблемних питань галузі, активно взаємодіє з органами державної влади, приватними і державними підприємствами, галузевими та споживчими об’єднаннями, консалтинговими агентствами і ЗМІ з метою впровадження і дотримання європейських стандартів якості послуг на ринку, а також захисту інтересів учасників Асоціації.

Коментарі

Позначки: , ,