Львів критично потребує Інтегрованої концепції розвитку, – Назар Бербека

Новини 11 Березня, 2021 136

Львів критично потребує Інтегрованої концепції розвитку, - Назар Бербека

Кожного ранку, рухаючись містом на роботу, розумію, який «важкий» наш Львів з погляду планування. Моє питання: як розвинути простір, щоб жити у місті було комфортніше? Відповідь хотів би розкрити через тезу: реальний комфорт Львова залежить від впровадження Інтегрованої концепції розвитку (ІКР). Це не єдина «пігулка» для комфортного життя, але хочу розповісти про неї детальніше.

Про це пише прес-служба Львівської обласної організації партії “Європейська Солідарність”, пише Четверта студія.

Європейські урбаністи давно вигадали такий якісний метод планування та розвитку міст, як Інтегрована концепція розвитку (ІКР). Ідеєю ІКР я зацікавився ще до початку свого депутатства. Колись колеги ознайомили мене з роботою професорки Зої Галушки з Чернівецького національного університету, яка у своїй праці описала підхід до реалізації цієї концепції і дала доступне розуміння, в чому ж суть Інтегрованої концепції розвитку, суть промислових зон, і навіщо це українським містам. Пише науковиця, звісно і про Львів.

Я ж хочу донести головну думку: чому Інтегрована концепція розвитку критично потрібна Львову вже сьогодні?

Практично ІКР почали впроваджувати такі міста, як Чернівці, Вінниця , Житомир, Полтава, окремі райони Києва. У 2011 році, в межах експерименту, Львів, до речі, першим в Україні ухвалив ІКР для центральної (історичної) частини міста. Таким чином ми, як місто, свого часу вже порухались відповідно до створеного експертами та прийнятого міською радою «практичного посібника», до якого увійшли всі важливі заходи та проєкти з розвитку історичної частини Львова на наступні 10 років. Експеримент вважається вдалим.

Сьогодні Львів має продовжувати не тільки йти в ногу з часом, а бачити далі й слідувати поведінці міст-лідерів, які свого часу, а це десятки років тому, прийняли Концепцію розвитку й успішно, стало розвиваються.
Та повернусь до ІКР Львівської ОТГ як комплексного і стратегічно важливого документу для просторового розвитку.

Взагалі прийняття та втілення ІКР стосується всіх сфер життя в місті, тому хочеться, аби з її ідеєю, змістом та напрацьованими рішеннями були ознайомленні всі мешканці. Важливо популяризувати ІКР, обговорювати та дати зрозуміти її людям, незалежно від того, яку сферу вони представляють та у якому районі Львова мешкають. Інтегрована концепція розвитку – це не документ лише для урбаністів, архітекторів, інженерів чи депутатів, це документ для всіх львів’ян. Чому? Тому що ІКР – це про житлову і транспортну сферу, екологію, соціальну і технічну інфраструктуру, про культуру та освіту, про туризм, громадські простори і загалом про економіку міста. ІКР для Львова – це, ще раз наголошу, практично про всі сфери, що впливають на наше з вами життя у місті, про синхронізацію і залежність цих сфер одна від одної.

Підвищити рівень комфорту у місті, розв’язати транспортні, екологічні проблеми, упорядкувати правила забудови – це основа для Львова, яку передбачає Інтегрована концепція розвитку.

Окремо я працюю над питанням промислових зон у Львові, що, до речі, є невіддільною частиною Інтегрованої концепції Львова. Адже конкурентоздатність міста, економіка, інвестиційні питання, відновлення територій і трансформація промислових зон – взаємопов’язані та взаємозалежні сфери.

Як розвиток промислових зон впливає на економічне життя Львова? Розповім на прикладі промзони Сигнівка. Так, по Сигнівці затвердили промислову зону, виготовили містобудівну документацію, підвели всі необхідні мережі, виставили ділянку на аукціон. Сигнівка отримала інвесторів, які зараз планують реалізовувати проєкти на кшталт індустріальних парків, спеціальних зон у місті для промислового розвитку. Що ж з цього отримало місто? Львів отримав кошти в бюджет від продажу ділянок, окрім цього, проєкт спровокував появу нових робочих місць, сплату ПДФО і подальше наповнення міського бюджету.

Це приклад успішних проєктів, які впроваджуються, звісно, без прийнятої ІКР і мають радше ситуативний підхід. Натомість в межах затвердженої Концепції розвитку місто отримає всі шанси збільшити розробку промислових зон, адже матиме тоді комплексне бачення. Загалом Львів має всі шанси розробити та втілити майже 15 проєктів промислових зон.

Для мене, як депутата постійної комісії з питань архітектури, містобудування та розвитку територій Львівської міської ради, цей кейс Сигнівки – не просто сигнал до швидких дій, а й прохання до всіх депутатів об’єднатися навколо питання ІКР та в жодному випадку не ігнорувати його. Сьогодні у Львові затверджені такі промислові зони: Сигнівка, Рясне, Рясне 2, ділянки в районі вулиць Зеленої, Пимоненка та Січинського.

Успішний кейс Сигнівки потрібно масштабувати і робити це, усвідомлюючи реальний попит, логістику, транспортну модель міста. Й лише після затвердження Інтегрованої концепції розвитку міста можна додавати нові ділянки під промисловий розвиток, вже розуміючи їхній економічний ефект та позитивний вплив на сталий розвиток Львова.

Допрацювавши профільно і прийнявши ІКР на сесії, в її системі ми затвердимо не тільки промислові зони Львова, про які я кажу, найголовніше – ми затвердимо комплексну політику просторового розвитку міста, враховуючи всі сфери життя. Так свого часу зробили європейські міста-лідери. Ми маємо з кого брати приклад. Головне – бажання та згуртованість.

Коментарі

Позначки: , ,