Львів асоціюється з бруківкою, яка може зникнути з вулиць міста (ФОТО)

Новини 28 Вересня, 2020 549

Фото: ФБ/Алиса Лисина

Скандали з львівською бруківкою почалися. коли мером став Андрій Садовий

Львів асоціюється з кавою, архітектурою і бруківкою. Останньою «завдяки» Львівської міської ради дуже скоро може і не стати. Адже будь-який «ремонт» доріг в центрі Львова зазвичай закінчується тим, що дорогу, ще австрійську бруківку замінюють на значно дешевшу. Як наслідок – історичний Львів втрачає свій колорит.

Як пише «Четверта студія», про це йдеться у дописі на сторінці Алиса Лисина у ФБ.

Як зазначається, скандали з львівською бруківкою почалися орієнтовно десять років тому, коли мером Львова став Андрій Садовий. Активісти стверджують, що за десять років вже з більш сорока вулиць і площ Львова зникла австрійська бруківка, яку замінили економ-варіантом: часто незручним і нерівним покриттям на «бетонній подушці». Такі дії деякі львів’яни вважають справжнім вандалізмом. Люди з жахом чекають, що без старої бруківки найближчим часом залишаться ще дві львівські вулиці – Бандери і Личаківська, а цього не можна допустити.

«І тут виникає питання, чому в історичних центрах європейських міст стару бруківку намагаються зберегти, а Львову це не потрібно, і куди дівається раритетна бруківка? Унікальність львівською бруківкою в тому, що вона, по-перше, екологічно чиста. По-друге, вона була правильно покладена на дорозі. А нова бруківка, якою замінили австрійську, створює шум. По-третє, зараз у Львові змінили технологію укладання бруківки: спочатку бетонують – і на бетон кладуть бруківку. Як наслідок – весь звук піднімається вгору. При правильній технології укладання – звук поглинається внизу. За часів Австрійської імперії було всього дві каменоломні в Альпах, де тесали і чистили вручну цю дрібну бруківку, якою вкладені львівські вулиці. Зараз ці каменоломні закриті. Тому бруківка цінна й тим, що її вже не виробляють. До речі – в Польщі є училище, де вчать, як правильно укладати цю стару бруківку», – пише автор.

А для чого європейським містам львівська бруківка?

В Європі бруківка зберігається як колорит історичних міст, її ніде не змінюють на бетонні плити, як у нас. Є велика кількість багатих міст, таких як Брно, Відень, Будапешт, Прага, які хочуть автентичну бруківку, а австрійці своєї бруківки не продають. І де її можна взяти? Там, де вона продається місцевою владою, тобто в тих жебраків нині містах колишньої Імперії Габсбургів, де її укладали: Львів, Тімішоара, Чернівці.

Після розвалу Радянського Союзу, коли містом керував ще покійний Богдан Котик, до міської ради звернулися іноземці з проханням продати їм цю бруківку. Тоді в цьому було відмовлено. Є інформація, що в Європі цю австрійську бруківку купують за ціною 8 доларів за штуку. В одному квадратному метрі 9 * 9 є 81 шматок бруківки. Мінімум з сорока вулиць ця бруківка вже зникла. На цьому вже заробили величезні гроші.

«Прокуратурою області взято на контроль розгляд органами поліції матеріалів про можливу реалізацію бруківці з вулиць міста Львів. Бруківку з вулиць міста під виглядом бутового каменю вивозять в Європейські країни, де продають за ціною 800 доларів США за кубічний метр, а міська влада належним чином не реагує на цю ситуацію. Тому з метою перевірки наведених фактів, прокуратурою області направлено лист з відповідними матеріалами в Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Принагідно зауважимо, що хід розгляду працівниками поліції зазначеного листа прокуратурою взято на контроль », – повідомили в прес-службі прокуратури ще в січні 2018 року.

“Але влада в Україні і склад працівників прокуратури змінюється. А вандалізм і незаконний продаж історичної спадщини триває”, – зазначає автор допису.

ЛЬВІВ, ЯКИЙ МИ ВТРАТИЛИЛьвов ассоциируется с кофе, архитектурой и брусчаткой. Последней «благодаря» Львовскому…

Опубліковано Алисою Лисиною Субота, 26 вересня 2020 р.

Коментарі

Позначки: ,