Конкурсна комісія з обрання керівництва Державного бюро розслідувань провалила завдання – Генеральний прокурор

Новини 08 Листопада, 2017 84

Генпрокурор України Юрій Луценко

Створити бюро не вдалося через політиків

Конкурсна комісія з обрання керівництва Державного бюро розслідувань не впоралася зі своїм завданням із політичних міркувань. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, повідомляє Кореспондент.
“Сформована вищими інститутами виборча комісія не впоралася зі своєю роботою протягом тривалого часу. Чому так сталося? З моєї точки зору, виключно з політичних причин, ніяких юридичних причин такого сумного результату, чи то його відсутності, назвати я не можу”, – зазначив Юрій Луценко.
За словами Юрія Луценка, коли Антикорупційний суд створюватиметься за такими ж принципами, як і ДБР, то не варто очікувати швидкого результату.
“Очевидно, так створюватиметься й Антикорупційний суд. Якщо і його створюватимуть політики, то, боюся, і його доля буде такою ж. Політики не вважають за потрібне створювати органи, які покликані боротися з високопоставленою корупцією. В тім числі, через ДБР”, – додав генпрокурор.
Тепер, за його словами, через відсутність ДБР прокуратура не матиме права після 21 листопада порушувати нові кримінальні справи, а зможе тільки розслідувати старі.
“В результаті слідство передавати нікуди. Перехідні положення КПК вказують, що з 21 листопада функції слідства, крім провадження за старими справами, в ГПУ не буде. Після цього за нами залишиться, приблизно, 35 тисяч раніше порушених кримінальних справ, за винятком близько 15 тисяч справ, які повинні бути передані НАБУ”, – додав Юрій Луценко.
Ілюстрація: podrobnosti.ua

Коментарі

Позначки: ,