Кличко закликав Шмигаля не знищувати місцеве самоврядування

Новини 27 Січня, 2022 87

Фото: "УП"

Кличко пообіцяв судитись

Мер Києва Віталій Кличко закликав прем’єра Дениса Шмигаля не знищувати місцеве самоврядування.

Як пише Четверта студія, про це Кличко написав у Фейсбуці.

“Друзі! Щодо “оригінального” рішення Кабінету Міністрів, який на вчорашньому засіданні погодив звільнення трьох голів районних адміністрацій Києва.

Позицію мера столиці, якого обрали кияни та надали йому повноваження відстоювати їх інтереси, уряд не враховував та навіть не звертався за нею…

З юридичної точки зору – урядовці порушили закон, перевищивши свої повноваження. Бо місцеве самоврядування – це не втілення політичних забаганок центральної влади.

Тому не треба нехтувати Конституцією і законами!

Сподіваюся, у Президента є кому порадити, що не варто ухвалювати пропозицію уряду. Бо далі вже суд даватиме правову оцінку порушенню закону.

З політичної ж точки зору скажу одне: таким “рішенням” урядовці долучилися до кампанії з придушення місцевого самоврядування в Україні та спроби побудувати жорстку вертикаль влади. – Недемократичну і неконституційну!

Киян хочу запевнити: інтересів громади я не здам! І захищатиму право мешканців столиці на самоврядування в своєму місті. Хаосу в управлінні Києвом, який зараз намагаються створити, ми не допустимо!

Дехто говорить, що я, нібито, звільню всіх представників провладної партії з посад у КМДА. Тому зазначу, що оцінюю та звільняю людей за результатами їх роботи, а не за політичною приналежністю. Як це відбувається в усіх демократичних країнах. Такими принципами має керуватися і центральна влада. Щоб управління — і місцеве, і державне — було в Україні професійним і ефективним, а не політично-лояльним.

Не треба керуватися принципом «якщо ти не прислуга, значить, – ворог». Не треба зневажати місцеве самоврядування і тиснути та знищувати його! Ворог сьогодні у нас – один і спільний. І він тільки й чекає, щоб скористатися ситуацією внутрішнього розбрату і розборок.

Сьогодні важливі єдність і спільні зусилля, щоб захистити і зберегти нашу державу! І не час для особистісних рефлексій чи змагань. Українці знову мають продемонструвати свою гідність, згуртованість і готовність усім разом дати відсіч агресору!”, – написав Кличко.

Коментарі

Позначки: , , ,