Join UP відмовився вивозити українців з-за кордону

Новини 15 Березня, 2020 495

Фото: Антоніна Маровді/ФБ

Як будуть працювати туроператори з 17 березня

Україна скасовує всі пасажирські рейси з 17 березня через карантин для забезпечення безпеки від поширення коронавируса. Але багато українців досі перебувають за кордоном на відпочинку та стурбовані тим, як будуть повертатися.

Як пише “Четверта студія”з посиланням на dv-gazeta, у повідомленні Кабінету Міністрів від 14 березня говориться, що “з 00 годин 00 хвилин 17 березня 2020 по 3 квітня пункти пропуску через державний кордон для міжнародного регулярного пасажирського сполучення” закривають.

Про чартерних рейсах, які організовують туроператори і якими, власне, літають туристи на відпочинок за кордон, в тексті урядового повідомлення не згадують. До того ж, в публічних виступах представники влади заявляли, що чартери зможуть і надалі без проблем прилітати в Україну, щоб туристи повернулися додому.

Однак на офіційних сайтах туроператорів немає інформації, яка б показала чітке розуміння того, як вони будуть працювати далі, починаючи з 17 березня.

Обіцяють літати, але чекають інформації від уряду

Туроператор TEZ TOUR повідомляє, що чартерні вильоти на найближчі дати будуть здійснюватися за розкладом, оскільки український уряд “не забороняє вильоти на чартерних рейсах”.

Якщо у туриста виліт з України після нуля годин 17 березня і до 3 квітня, то він може без втрати грошей змінити дату, країну або тривалість туру.

Вивіз туристів з-за кордону в період з 17 березня по 3 квітня здійснювати будуть. Однак за яким графіком, чи зміняться умови – поки не відомо: “Ми чекаємо інформацію від офіційних органів”.

Схоже повідомлення є на сайті ANEX TOUR: “Громадяни України можуть вилітати і будуть повернуті в Україну. Інформація про турах з 17 березня очікується”.

PEGAS TOURISTIK теж обіцяє літати за графіком, а ті, хто має тури в період карантину, можуть перенести їх на квітень без фінансових втрат.

А ось TUI UKRAINE просить українців утриматися від поїздок, так як “ситуація розвивається непередбачувано”.

Сoral TRAVEL без конкретики повідомили, що “повернення туристів, які перебувають в турі буде здійснюватися відповідно до умов діючих договорів і розпоряджень державних органів”. І уточнили, що більшого сказати не можуть, адже “очікують роз’яснення влади”.

JOINUP відмовився вивозити українців з-за кордону

Інший популярний серед українців туроператор JOINUP відмовився вивозити туристів з-за кордону за власні гроші.

У зв’язку з ситуацією чартерні рейси компанії Join UP! на період запровадження карантину припиняються, – повідомляє офіційний сайт туроператора.

Ті, хто ще не вилетів з України, можуть перенести дати турів до 1 жовтня. А ось ті, хто зараз знаходиться за кордоном, наприклад в Єгипті, там і залишаться – поки їх не заберуть за рахунок держави.

“Після 17 березня туристи будуть повертатися спецрейсами, замовними урядом”, – кажуть у туроператора. Причому підкреслюють, що не можуть навіть повідомити дату вильоту, так як це питання ще “вирішується на рівні держави”.

У соцмережах, втім, пишуть, що проблема не тільки з тими, хто мав виліт після 17 березня. Мовляв, туроператор навіть зараз не вивозить українців додому.

Завтра о 5:50 ранку я вже мала вилітати до Борисполя, але мій квиток недійсний. 60 тисяч українців мають евакуювати з Єгипту, проте з 14 березня чартери перестали літати,

– написала в фейсбуці Антоніна Маровді.

Тому ситуація така, що туроператор Join UP поки гарантує перебування та харчування українців за кордоном “в тих же готелях або в альтернативних подібного класу зірковості” (мова про Єгипет), але не гарантує їх повернення додому.

Коментарі

Позначки: , , , , , , , ,