Хто і як знищує історичний Львів: скандали із незаконним будівництвом Садового (ВІДЕО)

Новини 03 Грудня, 2019 1 157

Скриншот відео

Як стверджують активісти, мер Львова має прізвисько Доля, оскільки отримує відкати за все, що відбувається у місті

У Львові періодично спалахують скандали через незаконне будівництво. Здавалося, що на новобудови у Львові – єдиному місті в Україні, що належить до історичної спадщини світової організації ЮНЕСКО, вже немає місця. Однак звести будинок у серці Львова, виявляється, можливо – питання в ціні.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на УНІАН, про це йдеться в сюжеті програми “Гроші”.

Приміром, пані Галина мешкає в центрі Львова, однак невдовзі вона може втратити своє цінне житло, адже поруч планують збудувати торговельний центр. Проект будівництва називають “відновлення історичного пасажу Миколяша” – ринку на якому скуповувалися містяни до Другої світової. Однак у планах забудовника значно сучасніший варіант – будівля на 5 поверхів та парковкою на даху. Забудовником є компанія “Албіс Компані”, її власник львівський ресторатор Андрій Іонов. Це вже не перший об’єкт, який він захотів відновити. Спершу була аптека, де в 19 ст. винайшли гасову лампу. Насправді ж аптеки вже немає, а є елітна наливайка. Своє подвір’я пані Галина разом з іншими мешканцями відвойовують у судах уже 2 роки – виграно всі суди, нині справа вже у Верховному суді. Однак попри це Львівська міська рада продовжує розглядати будівництво торговельного комплексу.

Як пояснює голова громадської ради при ДАБІ Львівської області Володимир Беньо, будівництво цього комплексу в інтересах мера міста Андрія Садового.  І таких прикладів із незаконним будівництвом у центрі Львова десятки, запевняє львівський архітектор Василь Петрик.

Підтверджують його слова і громадські активісти. За словами екс-депутата міськради Любомира Мельничука, для того, хто хоче незаконно спорудити будівлю, шлях один – йти домовлятися із Садовим, оскільки він є людиною, яка реально контролює всі фінансові потоки, всі ласі шматки у Львові – і щодо комунального майна, і щодо великих гарних земельних ділянок.

Валентин Солодовник – один із засновників компанії “Біля цитаделі”, яка планує будівництво житлового комплексу на 1300 кв. м на вул. Поповича, 6. Він розповів, що його колишній партнер по бізнесу витратив 750 тис. доларів на погодження будівництва втемну із міськрадою. Активістам Солодовник передав листи, в яких вказані неофіційні проплати за різні погодження.

За словами активістів, Андрій Садовий має у місті прізвисько Доля, оскільки з усього, що відбувається у Львові він отримує свою частку (долю).

Коментарі

Позначки: , ,