Харківський літмузей відкриває у Львові проєкт «Харків – Залізобетон»

Новини 21 Червня, 2022 24

Харківський літмузей відкриває у Львові проєкт «Харків – Залізобетон»

23 червня о 19:00 у Муніципальному мистецькому центрі (вул. Стефаника, 11, код на брамі 27) розпочнеться виставка Харківського літературного музею про сто років боротьби за «Слово» – «Харків – Залізобетон». Подія відбудеться в межах проєкту «Постаті «Культури». Розстріляне відродження на плакатах» Богдани Давидюк.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

«Виставка пропонує відкрити Харків як яскравий культурний, інтелектуальний осередок. Через історію будинку «Слово», від його створення і до сьогодення, автори пропонують зрозуміти, у чому полягає внутрішня сила Харкова, його творча реактивність і питомо українська ідентичність. Ідея нової виставки від Харківського літмузею перегукується з уже діючою у центрі експозицією Богдани Давидюк – Постаті «Культури».

В основі обох виставок – феномен «Розстріляного відродження»: крізь постаті митців у часописі «Культура», а також через історію будинку «Слово», нам пропонують простежити історію знищення української культури у радянську епоху. Ця трагедія відбувається століттями», – зазначають організатори.

Події, які відбуватимуться навколо виставки спільно з Харківським літературним музеєм:

·   23 червня – відкриття виставки «Харків – Залізобетон»; кураторська екскурсія від Діни Чмуж та Марини Куценко, настільна гра «Будинок Слово»;

·   24 червня о 18:00 – лекція-ігротека «Літературна академія імені Омелька Буца»;

·   26 червня о 18:00 – «Слово – Час», лекція про будинок «Слово»;

·   1 липня о 18:30 – показ фільму Дзиги Вертова «Одинадцятий» (1928 року);

·   2 липня о 18:00 – лекція історика і літературного критика Євгенія Станісевича.

До слова, кураторська група виставки «Харків – Залізобетон»: Діна Чмуж, Марина Куценко, Тетяна Пилипчук, Сергій Кангеларі, Тетяна Ігошина, Лідія Калашникова, Олексій Юрченко, Олександра Теслюк. Партнери: Український мистецький фонд екстреної допомоги, Львівський муніципальний мистецький центр, Мистецький Арсенал.

Коментарі

Позначки: