Головний бухгалтер школи-інтернату в Брюховичах отримає три роки позбавлення волі

Новини 16 Листопада, 2017 121

Ілюстративне фото

Причина – розкрадання державних коштів. Вирок про ув’язнення та штраф ухвалив Шевченківський суд Львова

Головний бухгалтер школи-інтернату в Брюховичах сяде до в’язниці на три роки за виплату собі майже 600 тис. грн зайвої «зарплати». Такий вирок ухвалив Шевченківський суд Львова 30 жовтня. Головний бухгалтер «Навчально-реабілітаційного центру І-ІІ ступенів «Святого Миколая», що в Брюховичах біля Львова, засуджений до трьох років обмеження волі та 102 тис. грн штрафу за привласнення коштів школи та незаконні дії з документами на їх переказ. Про це повідомило видання «Наші Гроші. Львів».

Як раніше було відомо, у січні цього року правоохоронці викрили бухгалтера навчально-реабілітаційного центру, який вкрав понад 600 тис. грн державної установи.

У центрі 36-річний Юрій Трощилов почав працювати в січні 2014 року. Згідно з вироком, протягом 2016 р. він необґрунтовано отримав на свою картку понад 397 тис. грн. Скориставшись онлайн-банкінгом, своїм та директорським електронними підписами у травні-липні нарахував собі по 65 тис. грн, у серпні – ще 63 тис. грн, вересні – 55 тис. грн, жовтні – 40 тис. грн, листопаді – 44 тис. грн. Протягом 2016 р. він занизив зарплату понад 70 працівникам навчального закладу, в тому числі вчителям. Через це вони недоотримали загалом від 100 грн до 15,4 тис. грн кожен. Попри це собі він нарахував понад 215 тис. грн.

Підсудний визнав свою вину повністю. Він «підтвердив вказані в обвинувальному акті обставини. У вчиненому щиро розкаявся, просив його суворо не карати, зазначив, що усвідомив протиправність своїх діянь та йому соромно перед своїми колегами, які змушені були потерпати від його дій. Цивільний позов визнав повністю», – йдеться у вироку.

Враховуючи часткове відшкодування завданої шкоди, каяття та наявність на утриманні непрацездатних батьків, суд призначив покарання у виді 3 років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з матеріальною відповідальністю строком на два роки. Також Трощилов має заплатити 102 тис. грн штрафу та 22 тис. грн за проведення трьох експертиз. Суд також задовольнив цивільний позов, а тому засуджений має виплатити комунальному закладові ще 312 тис. грн.

Коментарі

Позначки: , , ,