До переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, увійдуть знеболювальні ліки для паліативних хворих

Новини 01 Вересня, 2023 50

Фото: відкриті джерела

Загалом реєстр включає 411 лікарських засобів, 72 – препарати інсуліну, 9 – комбінованих лікарських засобів, 23 – медвироби (тест-смужки)

Цього року до програми реімбурсації додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних хворих.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу МОЗ.

Так, паліативні пацієнти з важкими захворюваннями або ті пацієнти, які потребують знеболення у ході лікування, зможуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно чи з доплатою. Зокрема, з 31 серпня ц. р. у програму реімбурсації додається Морфін (Morphine) (таблетки).

Знеболювальні ліки для паліативних хворих, як і зазвичай, відпускатимуться за електронним рецептом. Процес отримання електронного рецепта не відрізнятиметься від інших напрямів програми реімбурсації. Для цього пацієнту варто звернутися до сімейного лікаря, окрім пацієнтів із розладами психіки та поведінки – їм виписати е-рецепт може лише лікар-психіатр.

Оновлений перелік лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, був затверджений наказом МОЗ.

Загалом реєстр включає 411 лікарських засобів, 72 – препарати інсуліну, 9 – комбінованих лікарських засобів, 23 – медвироби (тест-смужки).

Отримати знеболювальні препарати за оновленим реєстром можна буде з 31 серпня. Вартість ліків аптекам, як і зазвичай, відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України.

Коментарі

Позначки: