До Львова їде французько-українська виставка про війну на Донбасі

Новини 24 Грудня, 2019 150

Фото: АрміяInform

У 59-му Будинку офіцерів у Одесі завершилася фотовиставка «Одна війна — одна нація — два погляди». Всі бажаючі одесити та гості міста ознайомилися з унікальними світлинами темою яких стала війна на Донбасі.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на АрміяInform,  це спільний проєкт спеціальних кореспондентів АрміяInform та журналістки міжнародного фотоагентства SIPA PRESS Гаель Жірб.

До цього експозиція демонструвалася у Києві. Наступним містом, де можна буде побачити унікальні світлини буде Львів.

Декілька світлин з виставки та історії про них

Російське вторгнення  принесло смерть і горе в українські родини. Незважаючи на всі довгі роки війни, ми так і не змогли навчитися пробачати окупантам смерть наших Героїв. Весна 2016 року.

Ви знаєте, як це – спати всього по кілька годин упродовж місяця? Ви коли-небудь уявляли, до якої температури розпікається броня бойових машин під літнім сонцем? А може ви знаєте, що таке поранення чи смерть побратима від ворожої кулі? Є в житті речі, про які не можна розповісти словами – їх можуть розказати лише очі оборонців Батьківщини. Літо 2015 року.

Мати оплакує болючу втрату і голосить до фотографії, де зображено її сина, якого вбили російські окупаційні війська. Її сльози розмивають прірву між кровожерливим російським нашестям і прагненням Українського народу жити у цивілізованому світі. Весна 2017 року.

Як пише Радіо “Свобода”, “в Одесі представили виставку про війну на Донбасі «Одна війна, одна нація два погляди» французької фотографині Гаель Жірб і двох спеціальних кореспондентів «АрміяInform» Володимира Скоростецького і Тараса Греня.

До цього 80 фотографій показували в Києві, а потім повезуть до Львова. На 40 фотографіях французької журналістки мешканці прифронтових селищ та міст – Авдіївки, Пісок, Опитного, Золотого та інших. Роботи зроблені з 2016 по 2018 рік. Українські військові кореспонденти фотографували солдатський побут, бої та евакуацію поранених. Їхні 40 фото були зроблені з 2014 по 2018 роки.

«Ми готували цю виставку досить тривалий час. З перших днів війни на сході України військові журналісти були поруч, але є ще одна сторінка – це робота цивільних журналістів та життя людей власне на війні. Завдяки тому, що виставка їздить країною, люди будуть знати правду про війну – не будуть героїзувати або демонізувати військових», – заявив Скоростецький.

Гаель фотографує в Україні з 2016 року – її перші зйомки були в Авдіївці. Відтоді вона майже весь час мешкає у Львові. Регулярно їздить у відрядження на Донбас.

«Це важливо для українців, знати, що відбувається на фронті. Я на передовій бачила, як військові та мирні мешканці працювали разом, як вони виживали разом. Проте на мирній частині України часто говорять про мешканців прифронтових селищ як про сепаратистів, а це не так», – говорить Гаель.

Коментарі

Позначки: ,