Для запису новорічного привітання Зеленського дітям заплатили по 500 гривень, – ЗМІ

Новини 03 Січня, 2021 5 621
Новорічне привітання Володимира Зеленського

Новорічне привітання Володимира Зеленського. Фото: Прямий

Для новорічного привітання президента Володимира Зеленського дітей, залучених в масовці, набирали через кастингову агенцію “Лот”. Оголошення про набір хлопчиків та дівчаток для зйомок було подано 25 грудня, в ньому було зазначено, що для “новорічної реклами” потрібні “дівчатка і хлопчики 5-8 років!”.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на Прямий, про це повідомляють ЗМІ.

Зйомки були заплановані на 27-28 грудня, одна або дві зміни. Для батьків, які цікавилися пропозицією, “Лот” уточнював, що буде “зніматися новорічне привітання президента Зеленського. Діткам потрібно буде відігравати емоції”.

Відзначається, що зйомки тривали з 18.00 до 3 години ночі, за 9 годин роботи дітям заплатили по 500 гривень.

Відзначимо, згідно зі статтею 188, 189 і 192 КЗпП заборонено залучати неповнолітніх працівників до нічних робіт, якщо вечірня зміна хоча б частково припадає на час після 22.00. Тобто, протягом 4 годин з 22.00 до 3.00 відбувалася незаконна експлуатація дітей в особистих інтересах президента України.

Стаття 52 Конституції України визначає, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом. ООН і Міжнародна організація праці розглядають дитячу працю як експлуатацію. Стаття 32 Конвенції про права дитини гарантує “захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може завдавати шкоди її здоров’ю”. Стаття 150 Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 5 до 10 років позбавлення волі за експлуатацію декількох дітей.

Про те, які питання про дітей і від дітей залишилися за кадром новорічного привітання Зеленського, розповіла експерт з прав дітей Людмила Волинець.

Коментарі

Позначки: , ,