Депутати Львівської облради сьогодні продовжать затвердження обласних програм

Новини 23 Лютого, 2021 100

Львівська облрада розпочала сесійне засідання з хвилини мовчання

Сьогодні, 23 лютого, депутати Львівської обласної ради продовжать розгляд та затвердження обласних програм.

Про це пише Четверта студія.

18 лютого відбулося продовження I пленарного засідання Львівської обласної ради VIII скликання на якій розглядались та ухвалювались програми на 2021-2025 роки.

Сесія тривала рекордних 12 годин та була вкрай емоційною, як зазначають самі депутати. На обговоренні стояли 24 програми розвитку Львівщини на найближчі 5 років.

Серед них: про затвердження КП соціальної підтримки учасників АТО (ООС) та їхніх родин, добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні; регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт; підвищення конкурентоспроможності Львівщини; розвитку сільського господарства; надання житлових кредитів окремим категоріям розвитку й утримання автодоріг та інші.

Успішно затверджено було наступні програми:

• Програму розвитку освіти Львівської області з фінансовим ресурсом 32,3 млн грн
Програма охоплює усі основні напрями: дошкільну освіту, загальну середню освіту, спеціальну та спеціалізовану освіту, позашкілля, профтехосвіту та фахову передвищу освіту, вищу освіту та науку, педагогічну освіту.

• Програму розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху. На реалізацію Програми виділили 200 млн гривень.

Програма передбачає: проведення будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту і експлуатаційного утримання доріг загального користування та придорожньої інфраструктури. А також на встановлення освітлення на аварійно небезпечних ділянках, встановлення світлофорів, будівництво транспортних розв’язок, впровадження відеонагляду та організації на дорогах області габаритно-вагового контролю.

• Комплексну програму регіонального розвитку Львівщини на 2021 – 2025 роки.

Вона передбачає щорічні конкурси для громадських ініціатив. На це 2021 року ми передбачили з обласного бюджету 150 млн грн. Програма передбачає вже не один, а три напрями:

  • Конкурс проєктів місцевих ініціатив (у 2021 році вартість проєктів – від 100 – 500 тис грн. Із 2022 року до 2025 року: 100 тис грн і вище, максимальна сума субвенції з обласного бюджету не повинна перевищувати 500 тис грн);
  • Конкурс проєктів регіонального розвитку (2021 року вартість проєктів – 1,5 млн грн і більше. Із 2022 року до 2025 року: вартість проєктів – від 3 млн грн і більше, максимальна сума субвенції з обласного бюджету не більше 2,5 млн грн);
  • Реалізація стратегічних (розвиткових) проєктів (вартість проектів – від 25 млн грн).

Однак на цьому робота не завершилась – попереду перед депутатами ще багато питань для вирішення. Продовження сесії обласної ради заплановано на 23 лютого.

Коментарі

Позначки: ,