Данія, Норвегія та Італія призупиняють щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneсa

Новини 11 Березня, 2021 2 385

вакцина від коронавірусу, фото ЛОДА

Ще три країни призупинили вакцинацію громадян проти коронавірусу препаратом AstraZeneсa – через побічні ефекти

Ще три країни призупинили вакцинацію громадян проти коронавірусу препаратом AstraZeneсa. Данія, Норвегія та Італія оголосили, що припинять розповсюджувати вакцину через побічні ефекти.

Про це пише Reuters та BBC.

Так, Данія оголосила, що тимчасово припинить використання вакцини AstraZeneсa/Oxford як запобіжний захід після повідомлення про одну смерть, а також ㅡ про утворення тромбів у людей, яких щепили цим препаратом.

Міністерство охорони здоров’я заявляє, що поки рано говорити, чи існує зв’язок між цим та вакциною AstraZeneca. Так для у вигляді запобіжного заходу влада Данії на 14 днів призупинить використання препарату.

Після такого кроку Данії аналогічне рішення ухвалила Норвегія.

Директор із запобігання та боротьби з інфекціями Норвезького інституту громадського здоров’я Гейр Букхольм заявив, що рішення є питанням обрежності.

Водночас Італійське агентство з лікарських засобів (AIFA) повідомило, що заборонить використовувати конкретну партію препарату та залишає за собою право «вживати подальших заходів, якщо це буде необхідно».

Що відомо про вакцину AstraZeneca?

Вона використовує вірусний вектор, створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.

Вакцину виробляють одразу кілька організацій: компанія AstraZeneca-SKBio, що у Південній Кореї, та Інститут сироватки крові в Індії.

Попри низьку ефективність препарату (ВООЗ зазначає про 63,09% ефективності), проти конкурентів AstraZeneca є значно дешевшою і простішою у транспортуванні (не потребує спеціальних холодильників), а також однією з перших долучилася до ініціативи COVAX із розподілу вакцин серед бідних країн.

Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великій Британії. Крім того, вакцина стала третьою, яку дозволили для використання в Європейському Союзі. Водночас деякі країни ЄС заборонили її використання для людей похилого віку, аргументуючи це відсутністю достатньої кількості даних випробувань.

Крім того, Південно-Африканська Республіка призупинила вакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca через його неефективність проти тамтешнього штаму коронавірусу. У компанії планують модифікувати вакцину до осені 2021 року, щоб вона захищала і проти мутацій SARS-CoV-2.

 

Коментарі

Позначки: ,