COVID-19: Україну з серпня поділять на чотири епідеміологічні зони, – МОЗ

Новини 29 Липня, 2020 2 483

Ілюстрація: 5 Канал

Про зони повідомлятимуть держборди, – Степанов

У МОЗ розповіли, як буде працювати карантин з 1 серпня. За словами Степанова, найбільш м’які обмеження карантину будуть у зеленій зоні.

Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов розповів, як працюватиме карантин з 1 серпня. Він нагадав про розподіл країни на чотири епідеміологічні зони: зелену, жовту, помаранчеву і червону.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на «РБК-Україна», про це він сказав у ході брифінгу.

“Ми змінили правила щодо карантину, починаючи з 1 серпня. Ми зробили розподіл на чотири зони… У кожній з цих зон будуть різні обмеження. Найбільш м’які обмеження будуть стосуватися зеленої зони”, – сказав міністр.

Він зазначив, що у зеленій зоні обов’язкове виконання усіх правил карантину, які встановлені в країні – масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептика.

“Щодо масових заходів – не більше однієї людини на 5 квадратних метрів. Також обмеження щодо відвідування кінотеатрів або театрів, тобто зали повинні заповнитися не більше, ніж на 50%. Що стосується пересування громадським транспортом, воно може відбуватися у кількості місць, які визначені у технічних характеристиках того чи іншого транспортного засобу”, – сказав Степанов.

Глава МОЗ розповів і про перетин кордонів між зеленою та червоною зоною.

“У червоній зоні буде обмежено рух транспорту – міського, міжміського. Будуть встановлені відповідні пости на перетині з зеленої до червоної зони. Ми зараз робимо це на рівні територіально-адміністративних одиниць – це або місто, або район”, – зазначив міністр.

Він запевнив, що МОЗ уже має чіткі критерії, як будуть визначатися зони.

“Там чотири критерії, якщо один із цих критеріїв перевищений п’ять днів поспіль, тільки в такому випадку буде зроблено перехід з більш м’якої зони до більш суворої зони. Уся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ, будуть відповідно держборди, де ви зможете подивитися у розрізі кожної області, хто до якої зони відноситься у залежності від епідситуації”, – додав Степанов.

29.07.2020 | Онлайн-брифінг щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та заступника міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослава Кучера

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України Вівторок, 28 липня 2020 р.

Нагадаємо, в Україні 29 липня фіксують зростання кількості випадків коронавірусу, за минулу добу виявили ще 1022 заражених.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,