Чорногорія хоче отримати Томос за українським сценарієм, – дипломат (ВІДЕО)

Новини 02 Лютого, 2020 85

Фото: Українська правда

Чорногорія намагається отримати Томос про автокефалію для своєї Церкви за прикладом України.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на РІСУ, про це в ефірі “Прямого” заявив дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015) Костянтин Єлісєєв.

“5-6 січня була річниця надання Україні Томосу. Це подія не десятиріччя, а тисячоліття. Всі це визнають. І наші партнери питають: а чому не було реакції (чинної вдали – ред.)? До речі, нашим шляхом ідуть деякі інші країни Європи. Чорногорія зараз намагається отримати за нашим прикладом незалежність для своєї Церкви. Бо для кожної нації, яка себе поважає й цінує, це величезна подія. Не було реакції на річницю об’єднавчого Собору 15 грудня. 3 лютого річниця інтронізації митрополита. Я думаю, що і тут ніякої реакції не буде. На жаль, з цього починаються поразки. І я хотів би сказати, що це дуже важливо. Необхідно, щоб наші партнери відчували, що ми самі про себе дбаємо: починаючи від політики санкцій проти Росії і завершуючи такими атрибутами, як армія, Церква, мова”, – сказав дипломат.

Нагадаємо, 27 січня у Чорногорії делегація УПЦ МП взяла участь у вуличних протестах проти закону, який прийняв тамтешній парламент і який обмежує права Сербської Православної Церкви.

Коментарі

Позначки: , ,