Чому деяким медзакладам Львівської області призупинено оплати від НСЗУ

Новини 05 Серпня, 2021 316
Антитіла до коронавірусу живуть в організмі 9-10 місяців. Фото з відкритих джерел

Антитіла до коронавірусу живуть в організмі 9-10 місяців. Фото з відкритих джерел

З початку дії Програми медичних гарантій 2021 НСЗУ виплатила  лікарням Львівської області – понад 2,7 млрд грн. Загалом з Національною службою здоров’я на Львівщині мають укладені договори 197 медзакладів.

Про це пише Четверта студія з посиланням на НСЗУ.

Останнім часом склалася ситуація, що по деяких закладах виникали затримки із виплатами. Це сталося через організаційні та технічні причини. Національна служба здоров’я України роз’яснює, яка ситуація на сьогодні в Львівської області.

З деякими закладами виникли затримки з виплатами за медичну допомогу пацієнтам з COVID-19. У квітні та травні ці медичні заклади госпіталізовували пацієнтів з коронавірусом, але не відповідали вимогам надання допомоги.

Через це Національна служба здоров’я не могла укласти договори з такими лікарнями і виплатити їм гроші. Проте завдяки спільним зусиллям Уряду, Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ була прийнята постанова, яка розблокувала ці виплати. До порядку реалізації Програми медичних гарантій внесли зміни, які дозволи Національній службі здоров’я виплатити гроші закладам, які не відповідали вимогам. Для цього заклади укладають з НСЗУ додаткові угоди.

На сьогодні усі кошти за лікування пацієнтів з коронавірусом у квітні та травні Національна служба здоров’я виплатила.

Загалом з квітня цього року НСЗУ виплатила медичним закладам понад 32 млрд грн. З них лікарням Львівської області – понад 2,7 млрд грн. Зокрема:

  • закладам первинної медичної допомоги – 459,6 млн грн
  • спеціалізованим медзакладам – 1,27 млн грн
  • центрам екстреної медичної допомоги – 179,8 млн
  • за надання допомоги пацієнтам з коронавірусом –  242,9 млн

За липень заклади отримали кошти за пакетами, що оплачуються за глобальним бюджетом. Тобто за напрямами, де передбачена фіксована сума. Оплати за пріоритетним напрямками заклади отримують за підсумками роботи у попередньому місяці після його закінчення.

За пріоритетні послуги  з квітня по липень цього року НСЗУ виплатила медзакладам Львівщини:

  • 17,2 млн грн за медичну допомогу при інсульті,
  • 9,9 млн грн – за медичну допомогу при інфаркті,
  • 48,2  млн грн за медичну допомогу при пологах,
  • 21,09 млн за медичну допомогу у складних неонатальних випадках
  • 5,69 млн за пріоритетні послуги з раннього виявлення онкології.

Серед іншого, за напрям онкології з квітня по липень цього року НСЗУ виплати 113 млн грн.

А найбільше виплат лікарні області отримали за стаціонарну допомогу – понад 437 млн грн.

Нині, за умовами договору, НСЗУ перераховує заплановану вартість медичних послуг. Перерахунок відбувається починаючи з 1 липня і до кінця року. Впродовж серпня укладатимуться додаткові угоди із закладами. У них буде перерахована сума відповідно до фактичної кількості наданих медичних послуг за даними електронної системи охорони здоров’я

Є також група закладів, яким Національна служба здоров’я призупинила оплати, через те, що вони не виконали вимоги щодо доступності будівель для людей з інвалідністю. Таких медзакладів в Україні 77.

Станом на 04.08.2021 надавачі медичних послуг Львівської області, з якими укладено договори за напрямом “Первинна медична допомога”, надали документи про доступність та їм відновлена оплата.

Однак два спеціалізовані медичні заклади на сьогодні так і не підтвердили відповідність вимогам.

На виплати від НСЗУ впливає те, наскільки медичні заклади виконують вимоги договору. Ці вимоги є важливими, оскільки безпосередньо впливають на якість надання медичних послуг пацієнтам.

Коментарі

Позначки: