Через затримку авіарейсів щоденно у ЄС страждає 50 тисяч пасажирів, – Омелян

Новини 16 Липня, 2018 6

Володимир Омелян

Затримка авіарейсів є об’єктивною ситуацією не тільки для України, але і для країн Європейського Союзу, тому вирішити цю проблему за один день неможливо.

Про це у коментарі «Четвертій студії» заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Міністр повідомив, що спеціально із цього питання провів консультації із єврокомісією.

«Там теж не найкращий стан речей. Щоденно через затримки авіарейсів у межах ЄС страждає 50 тисяч пасажирів. Йдеться про затримки авіарейсів від двох годин і більше. В Україні ми маємо значно менші цифри через те, що менше людей літає, але ми розуміємо, що для того, щоб задовольнити зростаючий попит, авіакомпанії повинні збільшувати свій флот та оновлювати його, адже при високій інтенсивності авіаруху старі літаки не витримують такої частотності», – сказав Омелян.

Міністр зазначив, що із цих питань зараз проводяться відповідні консультації.

«Але усе впирається у банальне: якщо авіакомпанії готові акумулювати фінансовий ресурс, то можуть закупити новий флот. Якщо це бажання заробити в останнє і тільки сьогодні, то вони можуть продовжувати свою політику», – сказав Омелян.

Він також відзначив, що Міністерство попереджало про цю ситуацію давно.

«Ми про цю ситуацію попереджали авіакомпанії ще у 2016 році, коли прогнозували різкий ріст ринку. І ми були праві, адже з 2016 року ринок авіаперевезень росте на 30% щороку і вони мали бути готовими до цієї ситуації та інвестувати. Деякі  авіакомпанії це зробили. До прикладу, МАУ, які зараз оновлюють свій флот і закуповують нові або майже нові літаки. Новоутворена компанія Sky UP закупила  трьох річні «Боїнги» і продовжуватимуть ці закупівлі надалі. Це спрацює. А ті авіакомпанії, які і надалі роблять ставку на літаки 20-ти чи 30-тирічної давності, думаю, матимуть невелике майбутнє», – резюмував Омелян.

Коментарі

Позначки: , ,