Ракетні удари по об‘єктах енергетики України мають на меті нанести максимальне ураження енергетичній системі нашої держави. Відтак, зараз вживають заходів, щоб зберегти життєздатність енергетичної системи та збалансувати її.
З цією метою сьогодні, 21 жовтня, перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик провів онлайн-зустріч з асоціативними структурами Львівщини: роботодавцями, профспілками, підприємствами, установами та організаціями, пише Четверта студія з посиланням на ЛОВА.
«Сьогодні ворог цілеспрямовано робить все, щоб «поставити на коліна» нашу енергетичну систему. З огляду на знищення великої її частини завдяки нашим енергетикам вдається робити неможливе та здебільшого відновити електропостачання до споживачів. Найближчі дні покажуть, наскільки ми можемо обійтися без екстрених і крайніх заходів в частині реагування на збалансування енергетичної системи. Я розумію, що є частина суб’єктів господарювання, які ще з 10 жовтня і до сьогодні з технічних причин не отримали повну необхідну потужність. Але, щоб уникнути застосування операторами енергосистеми аварійних вимкнень, нам потрібно напрацювати алгоритм, щоб у ті пікові години доби і по максимуму, де це можливо, перевести споживання на нічний час», – зазначив перший заступник.
Він нагадав, що відповідно до рішення засідання Ради оборони Львівщини, на території області заборонили використання усіх видів зовнішнього освітлення, крім освітлення вулично-дорожньої мережі та об’єктів критичної інфраструктури – на час дії комендантської години. А також – освітлення зовнішньої реклами, розміщеної на фасадах будинків та споруд, спеціальних конструкцій, після завершення робочого часу суб’єктів господарювання – незалежно від організаційно-правової форми.
«Найбільша проблематика і всі це прекрасно розуміють – пікові навантаження, коли найбільш енергоємні споживачі функціонують в межах пікових годин і навіть з 7 до 23, і коли в межах робочих годин у зв’язку з похолоданням включають обігрівачі. І для зменшення цих піків вирівнювання споживання в межах доби будемо просити спільно з нами, в комунікації з обленерго, розглядати варіанти переходу на роботу, де це можливо, в нічний час», – зазначив Андрій Годик.
Перехід на роботу в нічний час дозволить проходити добове споживання електроенергії більш рівномірно, створювати менше аварійних ситуацій, а також більш ймовірно, що підприємства, які сьогодні недоотримують необхідну потужність, зможуть отримати її у межах нічного часу.
Як розповів представник «Укренерго», ситуація з електропостачанням в області контрольована, проте об’єм, який сьогодні може надати оператор системи споживачам, не є достатнім. Проте необхідну величину електроенергії можуть без проблем надати з 23 до 7 години.
Перший заступник також пояснив бізнесу, як відбуваються заходи в частині обмеження електропостачання, якщо є така необхідність.
«Оператор, бачачи баланс, а саме генерацію і планове споживання, дає відповідні доручення на підрозділи «Укренерго» з доведеним обсягом на область. Відповідно до цього вчиняються заходи в частині обмеження електропостачання. У випадку, якщо цих кроків буде недостатньо, оператори ухвалюють рішення в частині аварійного відімкнення на певний період часу певного кола абонементів», – зазначив Андрій Годик.
Окрім того, як він пояснив, щороку затверджують встановлені законодавством порядки графіків аварійних відключень і перелік абонементів, які першочергово підпадають під них.
Також бізнесу донесли механізм переходу на погодинний облік використання електроенергії.
Коментарі
Позначки: Годик, Львівська ОВА