Біля Перемишля осквернили могили українських військових

Новини 13 листопадаа, 2019 193

Могили на українському військовому цвинтарі у Пикуличах біля ПеремишляLeszekm13 [Public domain]

Невідомі помалювали фарбою братську могилу у якій спочивають солдати УПА

Невідомі зловмисники осквернили братську могилу українських військових на цвинтарі у селі Пикуличі на південь від Перемишля біля польсько-українського кордону.

Як пише «Четверта студія», про це сьогодні, 13 листопада, повідомляє «Польське радіо».

Як зазначається, “саме братська могила солдатів УПА була сплюндрована наприкінці жовтня. Невідомі замалювали таблицю білою та червоною фарбою. Замальовані надгробки з прізвищами загиблих солдатів, а також викарбувані на хрестах герби України”.

На українському військовому цвинтарі у Пикуличах спочивають загиблі в’язні табору для військовополонених УГА і армії УНР (котрі під час польсько-більшовицької війни у 1920 році боролися з поляками проти росіян – ред.).

Однак у польських націоналістичних та антиукраїнських колах емоції викликають могили 47 воїнів УПА, котрі загинули у 1946-1947 роках у Бірчі та Лішній.

Саме братська могила солдатів УПА була сплюндрована наприкінці жовтня. Невідомі замалювали таблицю білою та червоною фарбою. Замальовані надгробки з прізвищами загиблих солдатів, а також викарбувані на хрестах герби України.

Крім могили воїнів УПА, подібно помалювали ще щонайменше одну могилу.

Як пишуть журналісти onet.pl, світлини спаплюженої братської могили вони одержали від особи з націоналістичними поглядами, яка підкреслила, що є «абсолютним противником знищення цвинтарів – радянських, німецьких, українських, будь-яких». Своєю чергою, ця особа раніше отримала світлини від анонімного джерела.

Журналісти onet.pl 12 листопада, після одержання світлин, вийшли на зв’язок із міською адміністрацією у Перемишлі з метою підтвердження знищення. Представник місцевої влади поїхав на цвинтар у Пикуличах, однак не виявив там слідів фарби. Як поінформовано журналістів, хтось раніше усунув її. Працівники адміністрації Перемишля не отримували також раніше інформації про осквернення могил. Однак, коли журналісти надіслали міській владі дві світлини, було підтверджено, що йдеться про той цвинтар і ті могили.

Це не перший акт вандалізму та осквернення братської могили на цвинтарі у Пикуличах. У травні 2016 року хтось помістив на нього таблицю з написом: «У цьому місці поховані останки бандерівських бандитів, жорстоких катів, убивць невинних польських жінок і дітей».

Нагадаємо також, що за попередні роки у Польщі неодноразово невідомі плюндрували і знищували українські місця пам’яті та українські могили. У жодному випадку дотепер зловмисників не було затримано або покарано.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,