Біля Львова утворили звалище пробірок з тестами на СНІД та сифіліс (ФОТО, ВІДЕО)

Новини 12 Січня, 2021 1 761

Фото: ФБ/Віка Балицька

На пробірках є прізвища пацієнтів та назва закладу, – журналіст

Пробірки із речовиною схожою на кров вже півроку лежать в полі на території Сокільницької ОТГ.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ журналіст, член поліцейської комісії в Управлінні Патрульної поліції у Львівській області Віка Балицька.

Як зазначає у своєму дописі Віка Балицька, «всім пофіг, крім активіста Олексій Мінтій, який їх виявив ще в серпні».

«Я, чесно кажучи, не вважаю те медичне сміття найбільшою проблемою нашого суспільства. Але все ж воно може становити якусь ймовірну загрозу і в державі точно є якісь (дієві чи не дієві) алгоритми усунення такої еко-проблеми. На тих пробірках є все: прізвища пацієнтів, назва закладу і те що це за тести. Там написано: СНІД і rw . RW – реакція Васермана. Тест на сифіліс. При бажанні поліції можна будо давно встановити який медзаклад є власником, і відповідно порушником закону, бо кров утилізується на спецпідприємствах, а не викидається в поле. Ну, не ми ж, прості громадяни, маємо це досліджувати. Хоча це навіть нам під силу було б»,- зазначається у дописі.

Також Балицька наголошує, що «в Сокільницькій сільраді не квапляться щось робити. І по суті голова сказав, що не дозволить своїм комунальникам торкатися тих пробірок. І підкріпив це тим, що відкрите провадження, триває слідство. Як добре, що все можна звалити на ментів.

І як добре поліцейським, що можна відгородитися від питань журналістів і все звалити на речника. Це спосіб закритості, шановні. Або формальна відкритість».

«Багато років поліція Львівщини була відкритою. І от під вашим керівництвом і вашої заступниці-невидимки поліція відкочується, мабуть, десь до рівня 70-х років минулого століття. Я не пригадую щоб колись раніше були проблеми записати коментрі у райвідділі поліці (тепер ВП). Останні тенденції м’яко кажучи печальні. Не так давно в Бродівському ВП відмовилися від коментарів 5-м телеканалам по темі побиття собаки. Цього разу поліцейскі Пустомитівского ВП відмовилися від зустрічі. Що ви там приховуєте? Чому боїтеся розмов з журналістами? Коментарі речника не завжди є цінними в плані отримання цікавої і необхідної суспільству інформації. Ну, це загальні шаблонні фрази. Кому вони потрібні? От по цій темі ми з колегам так і не змогли зрозуміти, що конкретно зробила чи робить поліція. Які труднощі є у встановленні власників ампул і тд. З загальних формальних фраз речника ми нічого не довідалися. Думаєте «відкрито провадження» – це коментар?

Ок. Ми так і будемо вказувати в своїх сюжетах – поліція не бажає надавати інформацію нашим глядачам», – зазначається у дописі Віки Балицької.

На фото одна із тих ампул.  На відео сільський голова Сокільницької ОТГ Тарас Сулимко про «перспективи».

Коментарі

Позначки: , , , , , , ,