Біля Львівської ОДА проходить акція протесту профспілок (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Новини 03 Грудня, 2020 426

Фото: 4studio

Профспілки Львівщини долучилися до Всеукраїнської акції протесту

Сьогодні, 3 грудня, проходить акція протесту профспілок у різних містах України у зв’язку з розглядом у ВРУ низки законопроєктів, ініційованих Урядом та окремими народними депутатами, що продовжують політику наступу і звуження прав працівників і профспілок, а також неврахування пропозиції профспілок у проєкті Державного Бюджету на 2021 рік, зокрема щодо підвищення заробітної плати та державних соціальних гарантій, недофінансування галузей економіки і бюджетної сфери, особливо це стосується медиків та освітян.

Як пише «Четверта студія», у Львові акція розпочалася під стінами Львівської облдержадміністрації.

Об’єднання профспілок Львівщини повідомляє на своїй сторінці у ФБ, учасники акції висувають такі вимоги:

Забезпечити в умовах карантину конституційне право на працю кожному громадянину. Зберегти та примножити робочі місця в реальному секторі економіки, промисловості, підприємництві. Ухвалити закони на підтримку працівників, підприємців та безробітних в умовах пандемії шляхом надання кредитів, компенсацій економічних втрат, забезпечення соціальної підтримки.

Підвищити у Держбюджеті-2021 розміри державних соціальних стандартів і гарантій до законодавчо гарантованого рівня, встановити мінімальну заробітну плату на рівні 6000 грн. з 1 січня та 6500 з 1 липня 2021р.

Забезпечити в Держбюджеті-2021 достатнє фінансування бюджетних галузей відповідно до норм галузевих законів задля реального підвищення заробітної плати медикам, освітянам, недопущення замороження зарплати держслужбовцям. Забезпечити кожного працівника необхідними засобами захисту від коронавірусної хвороби (COVID-19), а громадян безкоштовним тестуванням.

Зупинити просування у Верховній Раді законопроектів, які порушують трудові та соціально-економічні права та інтереси працівників, посилюють фіскальне навантаження, руйнують систему соціального захисту. Спрямувати їх на попереднє обговорення на площадку соціального діалогу, зокрема, Національну тристоронню соціально-економічну раду.

Не допускати зростання цін на енергоносії та тарифів на комунальні послуги під час дії карантину з метою запобігання подальшому зубожінню населення та збільшення кількості енергетично бідних громадян.

Погасити заборгованість у майже 4 млрд грн з виплати заробітної плати. Запровадити економічну відповідальність за затримку виплат працівникам, створити гарантійну установу для погашення боргів збанкрутілих підприємств.

Зупинити тотальний наступ на права профспілок, покласти край рейдерству профспілкового майна.

 

Коментарі

Позначки: , , ,