Безос злітав у космос (ВІДЕО)

Новини 20 Липня, 2021 36

Суборбітальна ракета New Shepard компанії Blue Origin у вівторок вперше в історії компанії вивела на космічну висоту капсулу з людьми – з найбагатшою людиною світу Джеффом Безосом на борту.

Про це пише Четверта студія з посиланням на ЕП

Компанія транслювала політ у YouTube.

Старт польоту планувався на 16 годину за київським часом, ракета вилетіла о 16:11 за Києвом.

New Shepard висотою 18 м і шириною 4 м – багаторазовий космічний апарат. Бустерна установка піднімає герметичне пасажирське судно на висоту близько 76 км. Імпульс підносить капсулу вгору в космос. Після цього вона опускається на землю під трьома парашутами. Ракета-носій теж повертається додому.

Крім Безоса, на New Shepard до космосу злітали його брат та керівник акціонерного капіталу Марк Безос, а також пілотеса Воллі Фанк (82 роки) і нідерландець Олівер Деймен (18 років). Останні двоє таким чином є найстаршою та наймолодшою людиною, які побували у космосі.

Ракета-носій злетіла, досягла висоти близько 50 кілометрів, після чого від неї відокремилась капсула з екіпажем. Після цього ступінь і капсула розділились, ступінь опустилась на Землю через 7 хв 23 сек після старту.

Піднявшись на висоту трохи більше 100 км і перетнувши лінію Кармана – умовну межу, з якої, як вважається, починається космос, капсула з екіпажем опустилась на Землю. У цілому політ тривав трохи більше 10 хв. Раніше повідомлялось, що пасажири проведуть в стані невагомості близько чотирьох хвилин.

Фанк була однією з жінок, які на початку 1960-х готувались стати астронавтками NASA, але яким відмовили через їхній ґендер.

Щодо Деймена, планувалося, що в космос полетить його батько Джо, засновник та голова компанії Somerset Capital Partners, який придбав квиток за майже 28 млн дол. Але згодом Джо передав місце синові.

Після приземлення ведучі трансляції заявили про успішність польоту.

Раніше у компанії Джеффа Безоса Blue Origin заявили, що їхній апарат New Shepard пролетить вище так званої лінії Кармана – 100 км над рівнем моря, які є умовною межею між атмосферою Землі та космосом – на відміну від ракетного літака Virgin Galactic Річарда Бренсона.

Безос став другим мільярдером після Річарда Бренсона, що рушив до космосу протягом липня.

На відміну від футуристичної ракети Бренсона, апарат Безоса більше схожий на звичайний космічний корабель.

Після приземлення Безос сказав: “Я щасливий! Це найкращий день у моєму житті!”.

Бренсон у Twitter привітав Безоса та Blue Origin з успішним польотом.

Коментарі

Позначки: