Аграрний ринок Львівщини 2022: виклики війни

Новини 29 Липня, 2022 25

Аграрний ринок Львівщини 2022: виклики війни

аграрії та експерти зібралися за круглим столом

Україна другий за обсягом постачальник кормових компонентів в країни Європейського Союзу. До війни українці забезпечували харчуванням близько 400 млн людей у світі. Унаслідок повномасштабного наступу росії та окупації приморських регіонів нашої держави експорт агропродукції обмежено, це похитне баланс зерна та іншої продукції на світовому ринку.

Виникла глобальна проблема, а водночас необхідність шукати додаткові можливості для експорту.

Про це йшлося під час круглого столу «Аграрний ринок Львівщини 2022:виклики війни», організованого 28 липня у Львові, пише Четверта студія.

Аграрний ринок Львівщини 2022: виклики війни

Аграрії, експерти у сферах логістики, економіки, а також представники обласної влади зустрілися, щоб спільно визначити економічну стратегію.

Учасники заходу працювали у двох панельних дискусіях, та обговорили можливості виробництва й експорту аграрної продукції. Йшлося зокрема про трансформацію ринків збуту та пошук додаткових логістичних напрямків.

«Львівщина стала одним із форпостів безпеки у забезпечення тилу нашої держави. Відтак, збільшення обороту продовольства спонукає до трансформації у різних секторах, до необхідності диверсифікації виробництв, заміщення товарів і нарощення експорту. зараз важливо забезпечити постійний безперервний доступ до зовнішніх ринків», – наголосив перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький.

Голова депутатської комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький повідомив, що Європейський Союз включив українські логістичні шляхи до Транс’європейської транспортної мережі. Це дозволить покращити логістику, залучивши інвестиції модернізувати транспортну інфраструктуру та й загалом підвищити якість перевезень.

“Через Львівщину проходять три логістичні мережі. Близькість до кордонів з Європейським Союзом перетворює наш регіон у великий економічний та гуманітарний хаб. Важливо розуміти як правильно надалі організовувати процеси та взаємодіяти. Тому на зустрічі сьогодні присутні великі гравці аграрного ринку, банкіри, експортери і думка кожного буде врахованою”, – запевнив Юрій Раделицький. Він також пояснив, що проблемами аграрної галузі є накопичення залишків сільгоспродукції, що спричиняє падіння цін. Якщо не діяти на випередження, то відбудеться скорочення виробництва. Також в області наразі бракує потужностей для зберігання продукції.

«В рамках обласних програм з бюджету Львівщини цьогоріч було виділено кошти на відшкодування відсотків за кредитами, пільгові кредити для аграрного бізнесу, компенсацію вартості насіння, виплату дотацій на утримання корів. Можливостями відповідної обласної програми скористалися понад 170 мікро та малих суб’єктів підприємництва. Навіть в умовах воєнного стану сільгоспвиробники знаходять сили, щоб продовжувати роботу. Наше завдання всіляко їм сприяти. Ми мусимо працювати, мусимо підіймати економіку області та держави, мусимо швидко і виважено розв’язати усі проблеми», – підсумував голова депутатської комісії.

Коментарі

Позначки: