30 років тому був створений «Народний рух України за перебудову» (ФОТО)

Новини 08 Вересня, 2019 1 136

Фото: "Укрінформ"

Цього дня, 30 років тому, була створена громадсько-політична організація «Народний рух України за перебудову», яка згодом перетворилася на політичну партію.

8-10 вересня 1989 року, у Києві проходив установчий з’їзд на якому була створена громадсько-політична організація «Народний рух України за перебудову». На той час головною метою своєї діяльності Рух визначив «відновлення парламентським шляхом державної незалежності України, побудову демократичного й гуманного суспільства, в якому буде досягнуто справжнє народовладдя, добробут народу й умови для гідного життя людини, відродження та всебічний розвиток української нації, забезпечення національно-культурних потреб усіх етнічних груп республіки».

Установчий з’їзд відбувся за участю 1109 делегатів. Головою Руху було обрано письменника Івана Драча. У Народному Русі об’єдналися люди різних політичних переконань – від ліберальних комуністів до тих, хто сповідував ідеї інтегрального націоналізму. Але домінували в організації настрої національної демократії. У перший же рік свого існування Рух організував ряд великих масових заходів, метою яких була боротьба за державну незалежність, відродження української нації, відтворення історії українського народу і державності.

Зокрема, 21 січня 1990 року був організований «живий ланцюг» між Львовом і Києвом, присвячений річниці проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР, а в серпні того ж року НРУ взяв активну участь у святкуванні 500-ліття запорізького козацтва на Нікопольщині та Запоріжжі.

На IV Всеукраїнських зборах НРУ (грудень 1992 року) Рух перетворився на політичну партію. Єдиним головою НРУ було обрано В’ячеслава Чорновола, після трагічної загибелі якого партія пройшла непростий процес розколів і об’єднань, втрачаючи свій потенціал,– пише “Укінформ”.

Фото: “Календар українця”

Коментарі

Позначки: , , ,