217 медичних закладів Львівської області безоплатно лікували пацієнтів у 2021 році

Новини 31 Грудня, 2021 101

У Львові біля лікарні облаштували платне паркування

Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних операцій.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу НСЗУ.

У 2021 році 217 медичних закладів Львівщини надавали медичну допомогу жителям області за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 16 приватних закладів та 50 лікарів приватної практики.

За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням області у 2021 році понад 7,7 млрд грн. Зокрема:
● За екстрену медичну допомогу — понад 658 млн грн;
● За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів — 1,3 млрд грн;
● Та понад 4,7 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні.

“Львівська область на четвертому місці за виплатами від Національної служби здоров’я: медзаклади області цьогоріч уже отримали 7,7 млрд грн. За цими цифрами стоїть безоплатна медична допомога усім, хто її потребував. Завдяки Програмі медичних гарантій, яка діє уже майже два роки, пацієнти знають, на яку безоплатну допомогу можуть розраховувати, і розуміють, як її отримати. Медзаклади ж, і комунальні, і приватні перебувають у рівних умовах перед НСЗУ і отримують кошти з єдиними правилами. Це дозволяє їм ставати ефективнішими і розвиватися в інтересах пацієнтів”, – повідомила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Лікування COVID-19 та вакцинація входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для жителів області. У 2021 році НСЗУ заплатила за медичну допомогу в стаціонарі лікарень більше ніж 794 млн грн. За проведення вакцинації від COVID-19 оплати перевищили 50 млн грн.

Особлива увага Програми медичних гарантій у 2021 році була зосереджена на наданні таких пріоритетних медичних послуг, як діагностика онкозахворювань, медична допомога при інфарктах, інсультах, допомога при пологах та неонатальна допомога. За ці послуги НСЗУ заплатила медичним закладам Львівської області понад 406 млн грн. На лікування онкологічних захворювань, яке часто є тривале і дороговартісне, НСЗУ виплатила понад 316 млн грн.

У наступному 2022 році Програма медичних гарантій продовжить працювати в інтересах пацієнтів. Вимоги до обладнання, медичного персоналу та організації медичних послуг лікарень, які надають пріоритетні послуги, стануть більш жорсткі. Це дозволить покращити якість медичного обслуговування жителів області і зменшити їх фінансові витрати на лікування. Національна служба здоров’я і надалі працюватиме над тим, щоб українці могли лікуватися ефективно, якісно й не зазнавати при цьому надмірних фінансових витрат.

Коментарі

Позначки: , ,