10% від хабаря і охорона: у Зеленського запропонували нові методи боротьби з корупцією

Новини 21 Серпня, 2019 32

фото: 4studio

Заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка обговорив з представниками громадських організацій та міжнародних партнерів України у сфері боротьби з корупцією механізми захисту та заохочення викривачів корупції.

Про це повідомляє Прямий з посиланням на прес-службу глави держави.

Так, проекти законів, що готуються, регламентують способи та порядок повідомлення про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, процедури розгляду таких повідомлень, права та гарантії захисту викривачів, їхніх близьких осіб та інших осіб, які сприяли розкриттю викривачем інформації, включно з правом викривача отримувати дані про стан розгляду наданої інформації, правом на безоплатну правову допомогу, конфіденційність, а також на матеріальну винагороду у межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара).

“Викривачі, що повідомляють про масштабні корупційні схеми, які завдають державі значних збитків, будуть заохочені матеріальною винагородою. Крім того, держава гарантуватиме викривачам корупційних злочинів захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування викривачів”, – зазначив Рябошапка.

Відповідні законопроекти, підготовлені з урахуванням передвиборчих зобов’язань Володимира Зеленського, будуть внесені президентом України як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою України.

Коментарі

Позначки: , ,