У якому випадку чоловікам треба оновлювати дані саме в ТЦК

Ми переможемо 24 Травня, 2024 90

Київський військком пояснив

В Україні 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Згідно з ним чоловікам призовного віку треба оновити свої облікові дані протягом 60 днів. 

У якому разі треба йти саме до військкомату, розповів заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин у коментарі для hromadske.

Якщо чоловіку у віці 18-60 років треба оновити лише місце проживання, номер телефону, електронну пошту чи, скажімо, прізвище — можна просто актуалізувати інформацію про себе через застосунок у телефоні.

До ТЦК же варто йти, коли потрібна особиста присутність людини: для написання заяви, отримання направлення на проходження ВЛК, коли справа стосується бронювання чи зміни статусу військовозобов’язаного.

“Зазвичай оминути ТЦК намагаються ті, хто не має бронювання і не може розраховувати на відстрочку від мобілізації”, — поділився представник столичного військкомату.

Водночас оновити свої дані з 18 травня можна у ЦНАПах — там чергує представник ТЦК та надає консультації щодо військового обліку й інших питань, що перебувають у його компетенції.

У разі, якщо запит виходить за межі повноважень центру адмінпослуг, чоловіка все ж таки відправлять до ТЦК.  На думку військкома, співпраця із ЦНАПами надалі розширюватиметься та вони зможуть узяти на себе частину функцій.

Коментарі

Позначки: ,