Коли правоохоронці можуть доставляти людину до ТЦК

Ми переможемо 24 Травня, 2024 34

103-тя окрема бригада Сил Тро ЗСУ нагадала про правила поведінки під час повітряної тривоги

При цьому поліцейські безпосередньо не будуть вручати повістки до ТЦК та СП – це не передбачено законом

Усі процеси, пов’язані з мобілізацією, є вкрай чутливими для українців. Голова Національної поліції України Іван Вигівський роз’яснив, як мають діяти поліцейські у випадку, коли під час перевірки документів виявляється, що людина перебуває в розшуку.

Про це він розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», пише Четверта студія.

«У цьому випадку важливо розуміти, в якому саме розшуку перебуває особа. Якщо вона перебуває у розшуку за вчинення кримінального правопорушення, то поліцейський має вчинити невідкладні дії по затриманню такої особи відповідно до кримінального процесуального законодавства», – пояснив Вигівський.

За його словами, розшук осіб здійснюється виключно в межах кримінального провадження відповідно до статей 281 (Розшук підозрюваного) та 335 (Зупинення судового провадження) Кримінального процесуального кодексу України.

«Якщо ж установлено особу, яка відповідно до звернення ТЦК та СП вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210, 210-1 КУпАП, то в такому випадку поліцейський уповноважений на здійснення адміністративного затримання та доставлення військовозобов’язаного до ТЦК та СП», – додав голова Національної поліції.

Коментарі

Позначки: , , ,