Від коронавірусу помер академік НАН України Олійник

Коронавірус 06 Жовтня, 2020 291

В Україні помер відомий академік Ярослав Олійник / фото geo.univ.kiev.ua/

Доктор економічних наук, професор, декан географічного факультету КНУ пішов з життя на 68 році життя

Помер академік НАН України Ярослав Олійник. У нього діагностували коронавірус.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на УНІАН, про це повідомив президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень в Facebook.

“Щойно стало відомо про смерть академіка Національної академії педагогічних наук України, члена президії академії, декана географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка професора Олійника Ярослава Богдановича. Причина смерті – коронавірус”, – заявив Кремень.

Також він поділився, що колеги вченого не можуть повірити в його смерть.

“Не віриться. Завжди активний, динамічний, діяльний Ярослав Богданович був прикладом для всіх, з ким він спілкувався. Дуже порядна та обов’язкова людина. Патріот України. Великий захисник географії. Нам всім буде його не вистачати”, – написав Кремень.

Довідка УНІАН. Ярослав Богданович Олійник – доктор економічних наук, професор, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса. Г. Шевченка, економіст-географ. Академік Національної Академії педагогічних наук України, академік Академії наук вищої освіти України.

Народився 14 грудня 1952 року в селі Купчинці Козівського району Тернопільської області.

1975 року географічний факультет Київського університету, 1979 року – аспірантуру, а 1982 року захистив кандидатську дисертацію з теми “Тваринницько-промисловий комплекс в зоні впливу великого міста і вдосконалення його територіальної організації”.

У 1975-1976 навчальному році був учителем у середній школі села Катюжанка Вишгородського району Київської області.

1979-1986 роки – молодший науковий співробітник Відділення географії Академії наук України (нині Інститут географії).

У Київському університеті працював із 1988 року асистентом, пізніше доцентом, з 1998 року професором, завідувачем кафедри економічної та соціальної географії.

1999 року обраний на посаду декана географічного факультету.

Голова експертної ради Вищої атестаційної комісії України з географічних наук, голова асоціації деканів географічних і природничих факультетів вищих навчальних закладів України, Президент Українського географічного товариства, член навчально-методичної ради СНД з класичної університетської освіти.

За декілька днів до смерті потрапив без свідомості до Олександрівської лікарні. Помер там 5 жовтня 2020 року від коронавірусної хвороби.

Заслужений діяч науки і техніки України 2002 року. Почесний професор Полтавського університету споживчої кооперації. Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня у 2009 році.

Фахівець у галузі теорії суспільної географії, регіональної політики і природокористування. Науковий керівник школи “Регіональні супільно-географічні процеси”. Автор понад 500 наукових праць.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,