В Україні сім областей не готові до пом’якшення карантину: перелік

Коронавірус 26 Травня, 2020 1 193

Віктор Ляшко. Фото: moz.gov.ua

В Україні сім областей не готові до пом’якшення карантину – Донецька, Луганська, Волинська, Закарпатська, Львівська, Рівненська і Чернівецька.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко на брифінгу, який транслював телеканал “Прямий”.

“Умови для пом’якшення карантину стосуються трьох показників: інцидентність (кількість нових випадків за останні 7 днів на 100 тисяч населення) повинна бути не більше 12 на 100 тисяч населення. Завантаженість ліжок в лікарнях для госпіталізації хворих з коронавірусною хворобою не повинна бути більше за 50%. Сьогодні в Україні заповненість ліжок більше за 50% тільки в одній області – Чернівецькій області – це 54,5%. Наступний показник – середня кількість ПЛР-тестувань за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Сьогодні ми перерахували показники і по тестуванню не проходить Донецька область, у них 9 тестів на 100 тисяч населення, Луганська область 9,03 тестів на 100 тисяч населення і Львівська область 11,98 тестів на 100 тисяч населення. За інцидентністю не відповідають показникам Волинська, Закарпатська, Львівська, Рівненська і Чернівецька області “, – розповів Ляшко.

За його словами, були питання до правильності цих розрахунків і можливості маніпулювання цими цифрами, які визначають готовність до зняття карантину.

“Була переглянута Дніпропетровська область, оскільки з статистики було виключено два дні, в які перевірялась референс-лабораторія Дніпропетровського обласного лабораторного центру. За результатами цієї перевірки, було встановлено порушення певних алгоритмів тестування у певні дні. За результатами виявлення цих правопорушень було прийнято рішення про відсторонення від роботи керівника лабораторного центру, і справа передана до правоохоронних органів”, – додав заступник міністра.

Коментарі

Позначки: , , , ,