В Україні розпочнеться кампанія вакцинації від поліомієліту

Коронавірус 24 Січня, 2022 180

Фото: ФБ/UNICEF Ukraine

кого будуть щеплювати

Восени 2021-го спалах недуги зафіксували в Рівненській та Закарпатській областях.

В Україні від 1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей від шести місяців до шести років, які не були вакциновані вчасно.

Про це розповіли у ТСН.14:00 за 24 січня, пише Четверта студія.

Батьки мають привести малюків до кабінетів щеплення і зробити ін’єкційну вакцинацію. Перший тур триватиме три тижні. На наступному етапі всі діти до шести років мають отримати вакцину у вигляді крапель. Вона потрібна навіть тим малюкам, які  вакциновані за календарем щеплень.

“Після цього (першого туру – Ред.) буде запущено три додатковв раунди вакциною ОПВ. Це оральна вакцина для усіх дітей від пів року до шести років не залежно від їх вакицнального статусу. Навіть якщо вони вакциновані, то мають бути вакциновані повторно. Це реагування на спалах”, – заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Таким чином держава реагує на спалах поліомієліту, який стався восени в Рівненській та Закарпатській областях. Слід зауважити, що півторарічна дитина залишається паралізована. Крім того, 15 дітей буди носіями вірусу. Епідеміологічне розслідування показало, що це мутований вакцино-споріднений вірус, завезений до України з-закордону. Такий тип вірусу поширений в Пакистані, Афганістані та Таджикистані, де нещодавно був спалах поліомієліту.

Нагадаємо, у у Рівненській області розпочалась масова вакцинація проти поліомієліту. Почали із села, де стався спалах. Там паралізувало дівчинку, якій рік і 4 місяці. А згодом поліовірус виявили ще в шістьох дітей із цієї родини. Після цього в області оголосили надзвичайну ситуацію.

Коментарі

Позначки: