В МЗС прогнозують три великі хвилі евакуації українців з-за кордону

Коронавірус 25 Березня, 2020 844

Фото: EPA/UPG

Станом на 24 березня з-за кордону повернулося 78 592 українці

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прогнозує три великі хвилі евакуації українців з-за кордону, зокрема й через імовірну економічну рецесію в Європі.

Як пише «Четверта студія»   про це дипломат заявив виданню Бабель.

Глава відомства вважає, що евакуація триватиме кілька місяців.

«Зараз йде перша — ті, хто реально злякалися і зрозуміли, що треба їхати додому. Є друга, прихована хвиля. Вони думають: «Та це все фігня, треба пересидіти». Буде третя хвиля, коли в країнах Європи почнеться економічна рецесія. Людей почнуть звільняти, і вони поїдуть додому. Тому це не процес, який закінчиться відразу», — наголосив Кулеба.

Міністр розповів, що рішення закрити кордони України були ухвалені під тиском двох факторів. «По-перше, це необхідність контролювати потік людей, а в нас не так вже багато ресурсів. Друге — це синхронізація з дзеркальними заходами, які запровадили сусідні країни. […] Коли закрила кордон Польща, ми теж закрили».

При цьому Кулеба зазначив, що у нього немає точних даних про кількість українців, які були за кордоном: «Не було їх і до кризи — неможливо порахувати всіх, хто виїхав, включно з нелегалами».

  • 23 березня в МЗС повідомили, що за час евакуації до України повернулися 70 137 громадян.

 

  • Громадян України вивезуть з Росії на спеціальному поїзді. Поїзд № 906/905 вирушить за маршрутом Київ — Москва — Київ. Цим же рейсом з України вивезуть громадян Росії.

 

  • Напередодні до Києва прибув потяг «4 столиці» з Латвії. До Києва прибув потяг з евакуйованими з країн Балтії українцями. Пасажирів не випускали понад 4 години, яким евакуювали українців через спалах коронавірусу.

Коментарі

Позначки: , ,