У Львові врятували дівчинку, яка отримала критичні ураження легень (ФОТО)

Коронавірус 27 Березня, 2021 2 931

Фото: ФБ/охмадит

У Львові медики врятували 17-річну жительку міста Ходорів, у якої було уражено 90 відсотків легень.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляється на сторінці Львівської обласної дитячої лікарні Охмадит у ФБ.

«Ще одна перемога над важким COVID-19. Цього разу – знову дівчинка, знову складний випадок, знову ШВЛ з ЕКМО і знову підвищена тривога. Нашій пацієнтці – 17 років. З Ходорова її до нас привезла “швидка”. На початку березня у дівчинки піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. Хоч тато дівчинки вчасно звернувся за допомогою, але стан дитини стрімко погіршувався, її перевели до реанімації і підключили до ШВЛ. Легені у дівчинки були уражені на 90%! Тому її підключили до ЕКМО. Такий апарат погодилася позичити Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова.

Коронавірус викликає атипову пневмонію, в результаті якої мембрани легень наповнюються рідиною, після чого настає смерть. Щоб цього не допустити, використовують екстракорпоральну мембранну оксигенацію (EКMO) або, як іще її називають,”штучну легеню”. ЕКМО забирав пацієнтки кров без кисню, насичував киснем і повертав в організм дитини. Якщо ШВЛ “дихає” за пацієнта через трахею, бронхи і легені, то ЕКМО насичує кров киснем через апаратуру через вену або артерію. Така “легеня” зробила своє і через 9 днів на ШВЛ і 7 днів на ЕКМО аналізи почали покращуватися.

І ось сьогодні, після всіх тестів, дівчинку нарешті зняли з ЕКМО»,- зазначається у повідомленні.

Як повідомляється, «дівчинка уже без ЕКМО. Вона ще продовжує дихати на ШВЛ, але це означає, що пацієнтка одужує, а тато, бабуся, сестричка і братик дівчинки уже скоро дочекаються її вдома. Попереду у дівчинки ще фінальний етап лікування і реабілітація».

Фото: ФБ/Охмадит

Ще одна перемога над важким COVID-19!
Цього разу – знову дівчинка, знову складний випадок, знову ШВЛ з ЕКМО і знову…

Опубликовано Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит Пятница, 26 марта 2021 г.

 

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,