Стало відомо про стан трьох лікарів, яких першими вакцинували від коронавірусу в Україні

Коронавірус 25 Лютого, 2021 1 861

В Україні першим вакцину проти коронавірусу отримав лікар-реаніматолог з Черкас Євген Горенко. Фото: Черкаська ОДА

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко перевірив стан медиків

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко перевірив стан лікарів, які напередодні першими в Україні отримали щеплення від COVID-19.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на УНІАН, про це повідомив Віктор Ляшко у Facebook.

“Поспілкувався телефоном із медичними працівниками, які вакцинувалися першими. Це – Євген Горенко – реаніматолог із Черкас, Людмила Бойко – лікарка мобільної бригади з Вінниці та Ігор Кузін – лікар, який працює у ковідному відділенні в Чернігові. Поцікавився станом після щеплення – усі почувають себе добре і продовжують далі виконувати свою роботу. До місії бути першими віднеслись, як до свого професійного обов’язку, адже як ніхто розуміють і щодня бачать ризики, пов’язані з хворобою”, – написав Ляшко.

Також він розповів, що вакцинація почалася у Київській, Чернігівській, Черкаській та Вінницькій областях.

22 лютого Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину від COVID-19 Oxford/AstraZeneca (торговельна назва CoviShield) для екстреного медичного застосування.

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Її для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини CoviShield.

Раніше планувалося, що вакцинація від коронавірусу в Україні розпочнеться препаратом виробництва компаній Pfizer/BionTech, який Україна мала отримати під час першої хвилі розподілу в рамках глобальної ініціативи COVAX. Підтверджено поставки до України 117 тис. доз цієї вакцини.

Протягом першого півріччя Україна може отримати в рамках глобальної ініціативи COVAX від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників. Очікується, що щонайменше 500 тис. доз вакцини AstraZeneca прибуде в Україну в лютому.

Стартувала кампанія з вакцинації проти COVID-19!

Поспілкувався телефоном із медичними працівниками, які вакцинувалися…

Опубликовано Виктором Ляшко Среда, 24 февраля 2021 г.

Черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.

Джерело: очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко у Facebook, очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні уряду

Пряма мова Скічка: “Знайомтеся, це – Горенко Євген Васильович. Він першим в Україні отримав щеплення від ковіду.

Це лікар-реаніматолог із м. Черкаси, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні”.

Деталі: Водночас, міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні Кабміну зазначив, що в Черкасах вже провакциновано 10 осіб.

Передісторія: З 24 лютого в Україні стартує вакцинація від COVID-19. Вона відбуватиметься в 4 етапи:

січень-квітень 2021 року – люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

квітень-червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;

червень-вересень 2021 року – люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

вересень 2021 – березень 2022 року – люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Коментарі

Позначки: , , , , , , , ,