СБУ розслідує підпільну вакцинацію в Україні

Коронавірус 09 Січня, 2021 221

Ілюстрація REUTERS

Служба безпеки розслідує ввезення в Україну та застосування отруйних або сильнодіючих лікарських засобів під виглядом вакцини Pfizer від COVID-19

Служба безпеки розслідує ввезення в Україну, зберігання та застосування отруйних або сильнодіючих лікарських засобів під виглядом вакцини Pfizer від COVID-19.

Як пише «Четверта студія», таку інформацію Суспільному підтвердили у пресслужбі СБУ.

“Станом на зараз відомо, що група осіб, за попередньою змовою, в порушення встановлених правил, придбали, перевозили, зберігали та відпускають отруйні чи сильнодіючі лікарські засоби під виглядом вакцини від вірусу COVID-19 виробництва компанії Pfizer”, – повідомили у спецслужбі.

Розслідуванням перевіряються обставини застосування цих засобів, вакцинації окремих громадян як в медичних закладах, так і за їх межами

Відомості за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст. 321 КК України внесено в Єдиний реєстр досудового розслідування 06 січня 2021 року.

6 січня деякі ЗМІ оприлюднили публікації про те, що в Україну нібито підпільно завезли вакцини Pfizer-BioNTech з Ізраїлю. Згідно з їхньою інформацією, цією вакциною нібито вже вакцинуються українські чиновники та бізнесмени, а вакцинація триває на базі однієї з приватних київських клінік.

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю заперечило, що передавало вакцину для щеплення від COVID-19 українським чиновникам та бізнесменам. Речник ізраїльського МОЗ нагадав, що умови транспортування та зберігання вакцини Pfizer є настільки специфічними, що провезти її контрабандою фактично не можливо.

Що відомо

Наприкінці року МОЗ прозвітувало, що через підприємство “Медичні закупівлі України” уклало договір на постачання 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай) за ціною 504 гривні за дозу. Також Україна підготувала всі необхідні документи, аби отримати 8 мільйонів доз за умовами глобальної ініціативи COVAX яка безплатно поділить вакцину між найбіднішими країнами.

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, відповідно до якого вона відбудеться у чотири етапи.

МОЗ планує протягом 2021-2022 років вакцинувати від коронавірусу 50% населення. Для проведення кампанії мають розгорнути 50 тимчасових центрів вакцинації.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що російська вакцина від коронавірусу Sputnik V, заявку на реєстрацію якої подала харківська компанія “Біолік”, має пройти додаткові перевірки аби потрапити на ринок України.

Очільник МОЗ також заявив, що Україна планує укласти договори на постачання вакцин від COVID-19 з “іншими виробниками”. Він не розповів жодних інших деталей про виробників вакцини, оскільки, за умовами контактів, це не дозволено до моменту підписання договору.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,