Садовий хоче масово тестувати львів’ян

Коронавірус 24 Березня, 2020 1 338
Тимошенко та Садовий програють вибори у Львові. Фото: відкриті джерела.

Тимошенко та Садовий програють вибори у Львові. Фото: відкриті джерела.

Мер Львова Андрій Садовий наголосив на необхідності тестування якомога більшої кількості людей для унеможливлення поширення коронавірусу. Також місто очікує на 20 наборів реагентів для проведення ПЛР-тестування, що дозволить зробити орієнтовно 2 тис аналізів. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

«На мою думку, в першу чергу експрес-тестами мають бути забезпечені сімейні лікарі, які виїжджають на виклик, якщо хворий має погане самопочуття, а також всі наші лікарні, куди звертаються люди. Експрес-тести дають результат на 5−7 день захворювання. Сьогодні критично важливо запустити нашу обласну лабораторію. Це одна з найбільш проблемних речей у нашій державі, яку уряд пропустив, що не було централізованої закупівлі реагентів, тест-систем, щоб у кожній області запрацювала лабораторія. Сьогодні тести везуть в Київ і на це витрачається 4−6 днів. Можливо, ці тести, які приїхали вночі, може там є відповідні реагенти для лабораторії, але ми ще не маємо зворотного зв`язку. Ми використали наші міські кошти, кошти благодійників, ми оплатити одній з київських компаній, яка сертифікована, очікуємо з Німеччини тести для нашої лабораторії. Це такий запасний варіант. Також, завдяки зверненню, яке було публічно, по реагентах, по тест-системах, багато людей телефонують зі США, Німеччини та інших країн, але є проблема з часом доставки. Нам треба якомога більше тестувати людей, щоб ми виключали можливість зараження, а люди, які мають симптоми, щоб сиділи вдома”, – сказав Садовий.

Він додав, що вчора мав телефонну розмову з нашим львів`янином, який інфікований, в нього під час хвороби не було суттєвого підвищення температури. Сьогодні він себе нормально почуває. Тому у 80% захворювання проходить як ГРЗ.

“Треба берегти людей старшого віку, тому навіть наші обмеження щодо громадського транспорту і відсутності пільг — це можливість для старших людей зрозуміти, що треба сидіти вдома, навіть є трансляції Літургій по телебаченню — це також опіка над людьми старшого віку. І тут велике прохання до всіх молодих — будьте авторитетами для своїх батьків, дідусів, поясніть їм, бо ми ж не бачимо того коронавірусу”, — прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Львів купує 20 наборів реагентів для проведення ПЛР-тестування, що вистачить на близько 2 тис. осіб. Але цього є недостатньо. Наразі таке тестування роблять лише в Києві. Відтак, мер закликав всіх медиків, фармацевтів, власників чи працівників медлабораторій, науково-дослідних установ, за можливості, допомогти місту з якісними імпортними реагентами.

Коментарі

Позначки: , , ,