Порошенко розкритикував дії влади у боротьбі із коронавірусом

Коронавірус 20 Жовтня, 2020 119

Петро Порошенко з візитом у Львові, фото 4studio

Представники «Європейської Солідарності» спільно з представниками інших фракцій брали участь у розробці постанови з протидії коронавірусу, яку ми маємо проголосувати у Раді. У нас розроблений альтернативний проект, але я стоятиму на позиції, що зараз треба об’єднатися. Не важливо, хто є автором постанови, треба проводити певні законодавчі рішення.

Про це заявив п’ятий Президент України Петро Порошенко, пише Четверта студія.

У березні Зеленський створив координаційний штаб з подолання коронавірусу і особисто його очолив. Я та лідери інших фракцій запропонували тоді без будь-яких обмежень увійти до складу цієї ради і спільно працювати щодо подолання ризиків. Нам тоді сказали: «Ми самі». У травні, оцінюючи результати роботи цього штабу, президент Зеленський наголосив: «Ми — майстри спорту міжнародного класу з подолання коронавірусу у світі». Тож ми сьогодні вимагаємо змістовних відповідей по таких питаннях: 

1. Пан Зеленський, як голова цієї ради, має прозвітувати про ту роботу, яка була зроблена з березня. Не по будівництву доріг, не по дадатковим виплатам поліцейським, а по підготовці країни до викліків, що приніс коронавірус. 

2. Чекаємо на звіт Зеленського і уряду, щодо коштів коронавірусного фонду, які були виведені з місцевих бюджетів, заведені у Кабмін і витрачені. 52% цих грошей закатали в асфальт за відкати на так званому «Великому будівництві доріг». 

3. Чому не закупили ліки, не закупили обладнання, не забезпечили киснем, обладнанням і новими ліжками, реанімаційним обладнанням, КТ? Чому ці гроші, 4,4 млрд зокрема, витрачали на підвищення зарплати поліції і інші витрати, які аж ніяк не пов’язані з захистом людей від коронавірусу?

Вимагаємо звіт уряду, звіт МОЗ і відповідь Зеленського про діяльність цього штабу. Бо, як бачимо, час і гроші абсолютно марно втрачені. 

Сьогодні прийняли рішення віддати обласним адміністраціям 570 млн, щоб ті до 1 листопада закупили кисневе обладнання, якого зараз не існує. Так влада намагається повісити відповідальність на голів ОДА і мерів і зняти її з себе. Моя команда за моїм дорученням уже 4 дні шукає і кисневі станції, і кисневі концентратори, і підрядні команди, які здатні усе це швидко розвезти. Але це точно неможливо зробити за два дні. 

Я шокований, коли чую, що вони возитимуть кисень у балонах. Ми живемо у 21 столітті. Кисень у балонах — це вибухонебезпечно! Поставте станцію у кожній лікарні — матимете кисень. 

Ще одне питання: чому у лікарнях Міністерства внутрішніх справ, лікарнях залізниці, прикордонників, СБУ, і врешті-решт, у «Феофанії» нема відділень, де б сьогодні госпіталізували хворих на коронавірус? Там є кисень, лікарі, чому там немає хворих на ковід, у той час, коли інші лікарні забиті вщент? 

Наголошую, ситуація критична і на сході, і на заході, і у центрі України. 100% заповненість лікарень — це черги швидких, які не можуть госпіталізувати людину, це відчай матерів. Це — те, до чого призводить злочинна бездіяльність і некомпетентність влади, яка згаяла 7 місяців, замість того, щоб підготувати країну. Тому зараз треба об’єднуватись, знайти порозуміння і проголосувати спільний варіант плану протидії коронавірусу. Бо ми маємо кризу з вірусом, економічну кризу та безпекову кризу у зв’язку з агресією Росії. І на жодну з цих криз влада досі не запропонувала адекватної відповіді.

 

Коментарі

Позначки: ,