На Закарпатті через брак кисню помирають пацієнти з COVID-19 (ВІДЕО)

Коронавірус 05 Березня, 2021 587

Фото: ФБ/Оксана Цімбота

Координатор COVID-центру закликає владу донести до людей, що «ситуація критична»

Лікар-пульмонолог, координатор COVID-центру Закарпатської обласної клінічної лікарні ім.А.Новака Оксана Цімбота закликає представників влади донести до людей ситуацію, яка склалася в лікарнях регіону з хворими на коронавірус, щоб зупинити «масові гуляння». Лікар також наголошує,що медики вже фізично не витримують навантажень, а в лікарні, де вона працює, не вистачає кисневих концентраторів. У той же час закарпатці продовжуть влаштовувати масові гуляння…

Як пише «Четверта студія»,  про це у відеозверненні Оксани Цімботи, яке оприлюднено сьогодні, 5 березня, у ФБ.

Як зазначається у зверненні, «нНа даний момент у нас ситуація критична в тому плані, що у нас в  CIVID-центрі знаходиться близько 150 хворих. Ці всі хворі є кисневозалежні, кисню вже не вистачає, концентраторів не вистачає. Порожні ліжка на коридорах є, але вони не мають жодного обладнання, медперсоналу так само не вистачає. В такому режимі медперсонал просто падає з ніг… Система не витримує, вибиває електромережа, вона не розрахована на таке навантаження, щоб у палаті було по 4 концентратори, яких також уже не вистачає.

Із 145 хворих зранку на кисні знаходилося 120. Як буде далі? Напевно буде поганий кінець тому що хворі на очах задихаються, допомогти їм немає чим… А люди продовжуть масові гуляння… Я дуже б хотіла, щоб ті, які не вірять у цей коронавцірус, ті хто вважають, що це все не так, прийшли сюди і подивилися, що відбувається», – зазначила Оксана Цімбота,звертаючись до своїх земляків.

«Звертаюся до всіх представників влади, щоб допомогти донести до людей… Обмежити… Ми вже в тому стані, що готові вийти і класти дипломи тому, що ми теж люди, фізично вже не можемо, не говорю морально. Ті смерті, що відбуваються на очах, постійно…  Цей коронавірус має не такий перебіг, як раніше, це є новий вид, ці хворі на очах згасають і помирають, він помолодшав…Вік 40 дуже багато. Зараз молоді люди, які не мають хронічних хвороб, вони на очах згасають і помирають. Я прошу всіх: максимально допоможіть, хто за яку роботу відповідає.. Сил немає ні в кого вже…»,- зазначає лікар.

Як пише Укрінформ, Закарпаттю необхідно введення червоної карантинної зони, інакше в області може статися колапс медичної системи.

Про це 5 березня  у коментарі кореспонденту Укрінформу заявив директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний.

“Моя думка як керівника департаменту охорони здоров’я ОДА така, що наразі червона зона Закарпаттю просто необхідна! Але це вирішуватиме державна комісія ТЕБ та НС. За останні два тижні ми спостерігаємо ріст захворюваності. Попри усі звернення та застереження, самосвідомість у закарпатців не підвищилася, краще не стало. Ми навіть не зупинилися на якомусь плато, захворюваність щодня росте, сьогодні маємо черговий рекорд — 748 нових інфікованих за добу”, – сказав Пшеничний.

Коментарі

Позначки: , , , , , , , ,