На Львівщині зростає захворюваність львів’ян і кількість важких хворих, центром є місто Львів, – Микичак 

Коронавірус 07 Червня, 2020 347

Фото:: ФБ/Ірина Микичак

В останні дні на Львівщина зростає захворюваність львів’ян і кількість важких хворих у реанімаціях. Центром тривоги, на жаль, є місто Львів. За два місяці епідемії не створено власну лабораторну базу. В обласному лабцентрі МОЗ велика черга і тривале очікування на ПЛР- тестування.  МОЗ підключено для плр-діагностики пацієнтів Львівщини лабораторні центри Тернопільщини і Львівщини. Натомість, окрім Центру легеневого здоров’я у Львові не відкрито жодної додаткової лабораторії.

Як пише “Четверта студія”, про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ перший заступник міністра охорони здоров я України Ірина Микичак.

Як повідомляється, Прем’єр-міністр України провів термінову нараду Львівська обласна державна адміністрація з керівниками області і м.Львова Максим Козицький Олександр Ганущин Андрій Садовий та директорами закладів охорони здоров’я і лабораторного центру МОЗ.

“Отже, ситуація непроста. Дійсно на Львівщині проведена значна робота з подолання епідемії. А медична галузь області при правильній організації спроможна забезпечити медичну допомогу. 🔺Подяка медикам за важку працю і професіоналізм.  Однак, в останні дні на Львівщина зростає захворюваність львів’ян і кількість важких хворих у реанімаціях. І ця тенденція тривожить Центром тривоги, на жаль, є місто Львів. Прикро, що за два місяці епідемії не створено власну лабораторну базу. В обласному лабцентрі МОЗ велика черга і тривале очікування на ПЛР- тестування.  МОЗ підключено для плр-діагностики пацієнтів Львівщини лабораторні центри Тернопільщини і Львівщини. Натомість, окрім Центру легеневого здоров’я у Львові не відкрито жодної додаткової лабораторії”, – зазначає Микичак.

Вона також  наголошує на тому, що “непоодинокі скарги від пацієнтів на відмову в госпіталізації у деякі медзаклади, орієнтовані на Covid19. 🔺Попри спалах внутрішньолікарняного інфікування у лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова немає належного реагування, не переорієнтовано маршрути ургентних пацієнтів”.

Директори лікарень С.Федоренко, Любомир Рак Maxym Prykupenko Василь Обаранець розповіли про ситуацію в лікарнях, а також про брак фінансування медзакладів у рамках договорів з НСЗУ (у тому числі covid-пакет), забезпечення засобами захисту та медикаментами. Особливо турбує медиків нехтування мешканцями міста вимог карантину.

Голова уряду дав низку доручень керівникам області , МОЗ і НСЗУ . Особлива увага була зосереджена на:

1)дотриманні правил інфекційної безпеки у лікарнях, попередженні внутрішньолікарняних спалахів

2)розширенні мережі лабораторної діагностики і запровадження методики пулінгу за прикладом європейських колег.

3)допрацювання програми медичних гарантій і дофінансування медичних закладів

Безпека і життя людей вимагають непопулярних складних рішень. Жорсткий карантин дійсно не може бути вічним. Економіка безсумніву теж потребує інтенсивної терапії. Тому від особистої “епідкультури” кожного з нас сьогодні залежить надто багато. Маска, рукавички, чисті руки, соціальна дистанція, уникнення скупчення людей у часі і просторі дасть нам змогу врятувати життя багатьох людей. Маємо обирати між комфортом і безпекою”,- наголошує Микичак.

 

Коментарі

Позначки: , , , , , , , , ,