На Львівщині закликають громадян “здавати сусідів”, які порушують режим самоізоляції

Коронавірус 25 Березня, 2020 34 502

Ілюстрація: ФБ

Приклад показав мер Кременчуга

Жителів Червонограда закликають повідомляти в поліцію про громадян, які прибули із-за кордону, однак не самоізолювалися.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляє Нео Радіо – 100.5 FM Червоноград.

Як повідомив депутат Червоноградської міської ради Адвокат Золочівський Володимир, 18 березня були внесенні зміни в Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення.

“Якщо ви знаєте, що мешканці нашого міста прилетіли з інших країн і не пішли у самоізоляцію, ви повинні звернутись в Червоноградський відділ поліції письмово або по телефону, та вказати дані особи. Кожен повинен сьогодні дбати про здоров’я своєї сім’ї і оточуючих”, – зазначив депутат.

За порушення правил карантину можна отримати від 17 до 34 тис. грн штрафу.

Правила карантину – це рішення державної та місцевої влади, встановлені на певний період для недопущення поширення хвороби.

Як повідомляє Zmina, очільник Кременчука Віталій Малецький закликав жителів міста пограти у гру “здай сусіда” – повідомляти про людей, які порушують режим самоізоляції.

Допис з таким закликом Малецький опублікував на своїй сторінці у ФБ.

У відповідь на заяву Малецького члени кременчуцького інформаційно-просвітницького центру “Європейський клуб” заявили про готовність слідкувати за дотриманням прав людини в місті та усіма можливими засобами протидіяти порушенню цих прав.

Як відомо, задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин. Із 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.  З 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). Із 17 березня закривається все міжнародне авіасполучення. З 18 березня припиняються міжміські авіа-, залізничні та автобусні пасажирські перевезення. З 18 березня в Києві, Харкові та Дніпрі закрито метро, а інший громадський транспорт має перевозити не більше ніж 10 людей у салоні.

За цей час Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України, а парламент запровадив покарання за порушення карантину.

Водночас нещодавно Омбудсманка Людмила Денісова закликала українців не дискримінувати своїх співгромадян, які під час карантину повертаються додому з-за кордону.

 

Коментарі

Позначки: , , , , , , , , ,