На Львівщині щодо порушників карантину вже скеровують справи в суди

Коронавірус 27 Березня, 2020 114

Фото: ЕхоЧГ

На сьогодні у Червоноградський міський суд Львівської області перебуває 3 справи з приводу порушень правил щодо карантину людей.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляє Червоноградський міський суд у ФБ.

Як зазначається, працівниками Червоноградського відділу поліції було складено протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.44-3 КУпАП з приводу здійснення торгівлі у заборонений час у зоомагазині  та магазинах квітів  на території міста Червонограда.

На даний час остаточні рішення по справах не прийняті. Розгляд однієї із них призначено на 31 березня, розгляд інших – на 13 квітня.

Як повідомляє УНІАН, поліція перевірятиме дотримання самоізоляції українцями, які повернулися з-за кордону. За останні дні додому з-за кордону повернулися 82 тисячі українців через стрімке поширення в світі нового коронавірусу COVID-19. Під час перетину кордону вони підписували розписки, що проведуть 14 днів у самоізоляції. Контролювати, чи дотримуються ці українці взятих на себе зобов’язань, буде Національна поліція.

Про це в прямому ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” сказав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Він зазначив, що поліція отримає в Держприкордонслужби інформацію про осіб, які повернулися з-за кордону, й буде робити вибіркові перевірки. Водночас громадяни самі можуть повідомити про порушників самоізоляції на номер 102. Ідею стеження за громадянами, які повернулися з-за кордону, завдяки мобільним телефонам відкинули – мовляв, це порушує Конституцію України.

Геращенко додав, що обмеження на пересування в Україні поки що не запроваджуватимуть, адже це буде порушенням конституційних прав громадян і для цього потрібно, щоб був введений надзвичайний стан. Нині ж на всій території України діє режим надзвичайної ситуації. Він передбачає обмеження пересування лише в окремих локаціях, щоби не допустити поширення коронавірусу. Скажімо, нині заборонений виїзд та в’їзд у кількох селах Тернопільської та Чернівецької областей, де зафіксували зараження коронавірусом. До населених пунктів можуть проїхати лише автомобілі з продуктами, ліками тощо.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в разі необхідності та за рішенням головного санлікаря поліція забезпечить примусову госпіталізацію інфікованих новим коронавірусом COVID-19 громадян, які відмовлятимуться від лікування.

 

Коментарі

Позначки: , , ,