Львівщина може опинитися у червоній зоні вже за один-два тижні

Коронавірус 10 Березня, 2021 1 593

пандемія коронавірусу - ілюстраційне фотоpixabay.com /CCO public/ fernando zhiminaicela

Епідситуація на Львівщині стрімко погіршується.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, пише Четверта студія з посиланням на Дивись.Інфо.

Про це свідчать як кількість щоденно підтверджених випадків коронавірусної хвороби, так і кількість звернень до сімейних лікарів, а також кількість щоденно госпіталізованих пацієнтів у стаціонари області.

Станом на сьогодні ліжкова мережа заповнена на 50%. На стаціонарному лікуванні перебуває понад 1900 пацієнтів.

«Станом на ранок ліжкова мережа медичних закладів області заповнена на 50 %.  Найбільш завантаженими є обласна інфекційніа лікарня, де перебуває 221 паіцєнт, Центр легеневого здоров’я – 194 пацієнти, Львівський обласний госпіталь ветеранів воєн та репресованих – 183. Серед медзакладів у районах найбільш завантаженими є лікарня у Стебнику – 120 пацієнтів та Стрию – 119», – розповів Орест Чемерис.

При цьому лише за два тижні заповненість ліжкової мережі зросла з 30 до 50%.

«До прикладу, якщо ще 20 лютого в стаціонарах Львівщини перебувало 1195 пацієнтів, то сьогодні їх є понад 1900. Серед госпіталізованих – значна кількість важких пацієнтів, які потребують кисневої підтримки. Типова картина хворого – це важка пневмонія і киснева залежність. Зросла на 25% кількість пацієнтів вікової групи – 35-50 років, без супутніх захворювань. Також зросла кількість хворих серед школярів. Зараз в ОХМАТДИТі перебуває понад 20 пацієнтів – усі тяжкі», –  розповів директор департаменту.

Як додала лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Людмила Гринів, заклад заповнений на 100%.

«Стан пацієнтів середній та важкий. Більшість пацієнтів потребують кисневої терапії. Вони мають ознаки гострої кисневої недостатності. Клінічно ковід став агресивнішим. Тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі збільшилася – від двох тижнів і більше. Клінічно додалися симптоми ураження шлунково-кишкового тракту – нудота, блювота, розріджені випорожнення. До цього часу такі випадки були поодинокі, зараз їх побільшало. Також перебіг і тяжкість захворювання зараз є складнішими», – розповіла Людмила  Гринів.

Загалом, у порівнянні з кінцем лютого кількість госпіталізованих пацієнтів зросла  на чверть. Також високий показник кількості підтверджених випадків. За минулу добу коронавірус підтвердили у 351 мешканця області. Найвищі показники у Львівському та Дрогобицькому районах.

«Львівським обласним лабораторним центром був підрахований інтенсивний показник виявлення захворюваності. І якщо середній по області наближається до 255 на 100 тисяч населення, то у Львівському районі він становить до 360, Дрогобицький – 320. Ці показники є тривожними»,- розповів Орест Чемерис.

У коментарі Дивись.info Орест Чемерис уточнив, що за умови збереження тенденції до зростання кількості захворювань Львівщина може незабаром опинитися у «червоній» зоні.

«Важко точно прорахувати, але це питання до двох тижнів, якщо така тенденція буде зберігатися. Ми за тиждень перейшли з «жовтої» зони у «помаранчеву», тому за тиждень-два може постати питання про перехід у «червону зону», – розповів  Орест Чемерис.

Ліжкова мережа медичних закладів області забезпечена киснем на понад 90 %.

Щодо вакцинації, то на сьогодні в області працюють вже чотири бригади.

«На цих вихідних долучилися до роботи бригади у Стрию, Червонограді та Самборі. Продовжує працювати бригада у Львові. За минулий тиждень було провакциновано  близько 700 осіб. До кінця цього тижня в області вже 9 бригад матимуть сертифікат на право проводити вакцинацію», – розповів Орест Чемерис.

Коментарі

Позначки: ,