Хроніка COVID-19 на 9 квітня: за добу заразилися 20 дітей

Коронавірус 09 Квітня, 2020 2 784

Львівська обласна інфекційна лікарня Фото: ФБ/Roman Baluk

Коронавірус поширюється в Україні.

Число інфікованих коронавірусом українців становить 1668. За добу заразилися 206 осіб, серед них 20 дітей. Померли від наслідків інфекції 52 особи. На даний момент вдалося вилікуватися 35 пацієнтам.

Найбільша кількість тих, хто заразився в Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській областях і Києві.

Як пише «Четверта студія», детальніше про географію поширення коронавируса, а також статистика МОЗ – в матеріалі РБК-Україна.

Статистика по областям на 9 квітня

Київ – 294 інфікованих (4 летальних). У столиці перше зараження COVID-19 підтверджено 16 березня. За останню добу захворіли коронавірусом 15 осіб. За інформацією мера Віталія Кличка, діагноз з COVID-19 підтвердився у восьми жінок від 20 до 67 років і шести чоловіків від 43 до 61 року, а також у 16-річного юнака. Серед нових інфікованих троє медиків. Вісім заражених госпіталізовані. Загальна кількість інфікованих в столиці скало 294 осіб.

Чернівецька область – 273 інфікованих (6 летальних). В області 3 березня було виявлено перше зараження коронавірусом в Україні. За останню добу в регіоні від хвороби померла 66-річна жінка, яка раніше знаходилася у важкому стані. Крім того, в області виявлено 25 нових хворих. За словами голови Чернівецької обласної державної адміністрації Сергія Осачука, у першу чергу йдеться про Чернівці та Хотин, де зафіксовано по п’ять випадків інфікування. Серед хворих троє священиків. Джерелом зараження був похорон в одному з сіл. Влада області підтвердили інформацію про нові 5 випадків одужання, загальна кількість тих, хто вилікувався склала 16. Зазраз у реанімації знаходяться 20 хворих.

Івано-Франківська область – 198 інфікованих (9 летальних). Перший випадок захворювання було підтверджено 19 березня. За останню добу летальних випадків не сталося, поінформувала влада Івано-Франківська. Проте, тести виявили інфекцію у 187 мешканців, п’ятеро хворих госпіталізовані у важкому стані. На даний момент успішно завершили лікування 45 пацієнтів.

Тернопільська область – 168 інфікованих (3 летальних). Перше зараження коронавірусом підтвердилося 20 березня. За останню добу в регіоні виявлено нові хворі. Загальна кількість інфікованих, за даними Міністерства охорони здоров’я, складає 168 осіб.

Київська область – 121 інфікований (5 летальних). Перші інфіковані зафіксовано в регіоні 17 березня. За інформацією влади, за добу кількість хворих збільшилася до 121 осіб, четверо людей одужали і п’ять померли.

Вінницька область – 89 інфікованих. На даний момент найбільша кількість інфікованих перебуває у Вінниці. Про перший підтверджений діагноз COVID-19 повідомлялося 25 березня. За останню добу кількість хворих збільшилася до 89 осіб.

Черкаська область – 80 інфікованих (1 летальний). Перший інфікований коронавірусом на Черкащині був зафіксований 22 березня. За останню добу в області підтверджено 12 нових випадків захворювання.

Кіровоградська область – 76 інфікованих (2 летальних). Перше зараження коронавірусом зафіксовано 29 березня. В області підтвердили другу смерть від COVID-19. Облдержадміністрація стверджує, що 77-річна жінка померла відразу ж після госпіталізації, лікарі встигли зробити експрес-тест. Крім того, влада повідомила про 6 нових випадків зараження. На даний момент хворі коронавірусом в регіоні – 76 осіб, з них 27 медичні працівники.

Сумська область – 56 інфікованих (3 летальних). Інформація про перше зараження в області з’явилася 25 березня. За словами мера Конотопа, в однієї з померлих жінок в селі Козацьке підтвердився діагноз COVID-19.

Рівненська область – 51 інфікований (5 летальних). Перші 9 заражених з’явилися 27 березня в Сарненському районі. За останню добу у лікарні того ж району було підтверджено 7 нових випадків інфікування, з яких 5 медсестер і одна санітарка. Влада регіону також повідомила про хворих трьох співробітників СБУ.

Запорізька область – 45 інфікованих. В регіоні перші 5 інфікованих виявлено 25 березня. На сьогодні в області одужали 7 осіб, виявлено один випадок нового зараження, перевіряються 8 підозр. За даними облдержадміністрації серед 45 інфікованих, в Запоріжжі хворіють 13 осіб, Мелітополі – 21, Бердянську – 1, Запорізькому районі – 2 і Мелітопольському районі – 8.

Закарпатська область – 43 інфікованих (2 летальних). Перші інфіковані виявлені в регіоні 26 березня. Протягом останніх 24 годин виявлені ще 5 заражених, з яких 4 медичних працівників. За даними влади, всього в регіоні налічується 43 хворих.

Дніпропетровська область – 41 інфікований. Перші хворі COVID-19 з’явилися 19 березня. Протягом поточної доби влада повідомила про новий спалах хвороби. За даними обласної ради, джерелом поширення в регіоні стало зібрання баптистів в Первомайську, коли в одному приміщенні зустрілися сотні людей з різних міст. За добу виявлено 15 нових випадків хвороби. Встановлено 556 контактних осіб.

Волинська область – 36 інфікованих (2 летальних). Діагноз з COVID-19 вперше у регіоні підтвердився 25 березня. За останню добу стало відомо, що видужала 7-річна дівчинка з села Гірка Полонка. Це перший випадок одужання від коронавируса в регіоні.

Львівська область – 36 інфікованих (3 летальних). Перші хворі виявлени в регіоні 20 березня. За інформацією облдержадміністрації, за останню добу від коронавируса помер 50-річний чоловік. Хворого госпіталізували у важкому стані з шлунково-кишковою кровотечею і дихальною недостатністю. Лікарі не змогли врятувати пацієнта. Крім того, влада повідомила про 11 нових заражених.

За даними Львівської ОДА, у період з 18:30 по 22:30 9 квітня, в області з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулося ще 27 осіб. Пацієнти з Яворівського, Пустомитівського, Городоцького, Перемишлянського районів та міста Львів.

Зараз на лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні – 90 осіб. На самоізоляції знаходяться 348 осіб. Стан більшості хворих – середньої важкості. У 10- ти пацієнтів стан важкий. 2 пацієнтів на апараті ШВЛ.

Загалом на Львівщині за весь час із підозрою COVID- 19 звернулося 553 людини.

Станом на зараз, на Львівщині з підозрою на коронавірус є 109 осіб. У 47 пацієнтів позитивний результат тесту на коронавірус. Ще три особи з підтвердженим діагнозом померли. Шестеро осіб знаходяться на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. 3 пацієнтів одужали.

Одеська область – 32 інфікованих. Вперше коронавірус в регіоні було виявлено 24 березня. За останню добу в Одесі підтверджено два нових зараження.

Житомирська область – 21 інфікований (2 летальних). В регіоні вперше коронавірус був підтверджений 12 березня. За останню добу влада зафіксувала 8 нових випадків зараження у місті Малин. Інфікування відбулося під час святкування приїзду з-за кордону одного з наших співгромадян.

Полтавська область – 17 інфікованих. За добу в області виявлено ще два нові випадки хвороби. Перший діагноз з COVID-19 був зафіксований 27 березня.

Хмельницька область – 15 інфікованих. Про перше зараження у регіоні повідомлялося 27 березня. За останню добу було госпіталізовано троє жителів з підозрою на коронавірус.

Херсонська область – 15 інфікованих (1 летальний). Перший випадок коронавируса підтверджено 25 березня. За останню добу кількість інфікованих збільшилася на двох пацієнтів.

Донецька область – 11 інфікованих (1 летальний). У регіоні виявлено новий випадок зараження. Загальна кількість хворих складає 11 осіб. Перший інфікований був виявлений 18 березня.

Чернігівська область – 9 інфікованих (1 летальний). Перше підтвердження про інфікування коронавірусом з’явилося 26 березня. За останню добу кількість хворих збільшилася до 9. Про нові інфікування у місті Носівка і в селі Комарівка повідомив голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Луганська область – 3 інфікованих. Кількість хворих коронавірусом не змінилося. Перший діагноз з COVID-19 був підтверджений 25 березня. Влада регіону повідомляє про посилення карантину і відповідальності за його порушення.

Харківська область – 5 інфікованих. Перший випадок захворювання підтверджено 28 березня. За останню добу стало відомо про 5 діагнозів COVID-19. Серед хворих на коронавірус троє госпіталізовані, двоє знаходяться вдома на самоізоляції. На даний момент перевіряються 30 підозр.

Миколаївська область – інфікованих немає. За останню добу нової інформації про підозри на коронавірус не було.

Уряд збирається продовжити карантин до початку травня

Коронавірус поширюється в Україні і світі, кількість хворих наблизилася до 1,5 млн осіб. Влада країни не планує знімати обмеження і збирається продовжити карантин до початку травня. Детальніше про COVID-19 в Україні і світі 9 квітня – в матеріалі РБК-Україна.

Важливо:

кількість хворих в Україні зросла до 1668 осіб

зафіксовано 52 летальних випадків

Кабмін продовжить карантин до початку травня

в країні фіксують численні порушення самоізоляції

ЄС виділить 190 млн євро Україні для боротьби з коронавірусом

у США незадоволені діями ВООЗ

Статистика по Україні

Кількість інфікованих в країні досягло 1668 осіб. За останні 24 години захворіли на COVID-19 206 українців. Нові зараження виявлені в Чернівецькій, Тернопільській, Рівненській, Івано-Франківській, Чернігівській, Закарпатській областях та Києві. За даними Міністерства охорони здоров’я, приріст підтверджених випадків хвороби становить 14%.

За останню добу в Україні померли від хвороби 7 осіб. Загальний показник смертності – 52 жертви. Про нові смертельні випадки повідомили в Чернівецькій, Кіровградській, Львівській і Сумській областях. “Показник летальності в Україні сьогодні становить 3,1%. Якщо порівнюємо з іншими країнами Європейського регіону, то побачимо, що в Іспанії показник летальності становить 9,9%, в Італії 12,6%”, – заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Продовження карантину в Україні

У Херсонській області з обсервації втекли 15 осіб, яких раніше правоохоронці доставили на карантин після перетину адмінкордону з Кримом. Щодо всіх порушників поліція склала адмінпротоколи. На кордоні з Польщею було затримано 7 осіб, які порушили режим самоізоляції. Як пояснили прикордонники, ідеться про заробітчан, які нещодавно повернулися на батьківщину.

Влада Дніпропетровської області обмежила в’їзд та виїзд у Первомайськ, де стався спалах захворювання. Як стверджують в обласній раді, джерелом поширення хвороби стало зібрання баптистів, на яке з’їхалися відразу кілька сотень осіб з України. За інформацією облдержадміністрації, співробітники ГСЧС у місті проведуть повну дезінфекцію вулиць, дворів, під’їздів, а також зупинок громадського транспорту.

Після смерті американського хасида у Вінниці посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон звернувся з закликом до ізраїльтян відмовитися від паломництва до Умані.

Кабмін збирається продовжити карантин у країні до початку травня. Ослаблення обмежень можливо тільки за умови зниження захворюваності, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. “Протягом квітня ми не відступимо від того карантинного режиму, який запроваджений і буде до встановленого 24 квітня. Можливо, скоріш за все буде продовжений до початку травня місяця”, – сказав голова уряду. У МОЗ також налаштовані і не збираються розглядати питання скасування карантину в найближчі десять днів.

На нараді у президента Володимира Зеленського підкреслювалася неможливість скасування карантину напередодні Великодня. “Карантин – це те, що нас рятує. Завдяки тому, що ми запровадили його вчасно, поширення коронавірусу відбувається не так швидко”, – вважає Зеленський.

Україна відправила до Італії літак з гуманітарною допомогою. У Рим вирушив транспортний літак Нацгвардії, на борту якого 5 тонн дезінфікуючого засобу.

Європейський союз виділить Україні 190 млн євро допомоги для боротьби з пандемією.

Зростання смертності від COVID-19 у світі

Лідером за кількістю хворих у світі залишаються Сполучені Штати. Число інфікованих у США досягло 399 тис 929. За добу в країні померло 1736 американців. За весь час пандемії зафіксовано 12 тис 895 летальних випадків. Лише у Нью-Йорку загинули 4009.

Американський президент Дональд Трамп висловив невдоволення діяльністю Всесвітньої організації охорони здоров’я і пригрозив припинити фінансування. За словами глави Білого дому, у ВООЗ “помилялися щодо багатьох речей” і “дуже орієнтовані на Китай”.

Влада Іспанії повідомила про новий спалах смертності від хвороби в країні. За добу від коронавируса загинули 757 іспанців. Загальна кількість тих, хто заразився досягла 146 тис 690, з них померли – 14 тис 555.

Пік коронавирусe також досягнуто в Британії. За останні 24 години померли від хвороби 938 осіб. На даний момент на острівах зафіксовано 7097 летальних випадки COVID-19.

У Німеччині зростає кількість хворих COVID-19. За добу зафіксовано 4003 нових зараження і 254 летальних випадки. Всього в країні інфіковані 103 тис 228, померли від ускладнень 1861.

У зв’язку з надзвичайним станом Франція обмежила в’їзд іноземців на територію країни. Щоб перетнути кордон другою за впливом країни ЄС потрібно мати спеціальний дозвіл від французьского Міністерства внутрішніх справ. Канада відкликала чотири бойових корабля з міжнародних навчань в Карибському морі, Тихому океані і біля берегів Африки.

 

 

Коментарі

Позначки: ,